Lukekaapa Lindan saiaskertomus. Miksi hän ei ole saanut lisähappea koska hänellä hengitysvaikeuksia ja sairaalaan ei ilmeisesti oteta. vaikka sairastaa koronaa lääkärienkin mielstä.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006473643.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006473643.html
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kannattaa lukea linkki läpi. Hyvää tietoa koronataudista.
Juuri näin.
Ihminen voi kuvitella kaikenlaista.
Väittää porvari"asiantuntija".
Pistäkää linkkiä jakoon.
Sairastin reilu 10 vuotta sitten sikainfluenssan. Melkein kuolin siihen, vaikka en kuulunut edes riskiryhmään. Pirullinen tauti. Korkea kuume toista viikkoa, pirulliset lihaskivut, kurkkukipu, päänsärky, yskä yms.
Tämä korona kuulemma vielä 10 x tappavampi tauti.
Naapurin isäntä myös huonossa hapessa. Talutuskunnossa koronan vuoksi.
Tuttu+sairaanhoitaja+kertoi,+että+20-40+%+negatiivisista+testeistä+antaa+väärän+tuloksen.+Ystävälläni+on+ollut+jo+2+viikkoa+kaikki+koronan+oireet,+nyt+ei+meinaa+päästä+edes+portaita+ylös+ilman+että+happi+loppuu+keuhkoista.+Testitulos+oli+negatiivinen,+mutta+lääkäri+varma+että+on+korona.
Sehän on selvä, että testeissä löydetään korkeintaan se, mitä osataan etsiä. Vielä ei tiedetä, mitkä kaikki osaset ovat koronan merkki.
Korona on katala tauti.