Tänän Kiinasta tulleet suojat ovat priimaa

Tänään Kiinasta tulleet suojat ovat juuri sitä mitä on tilattu. Kiitos Suomen Kiinan suurlähettilään (tai sitten toistepäin Kiinan Suomen suurlähettilään). Ja lisää on tulossa monta koneellista.

Noin sen pitää mennäkin. Tavara on tarkistettu jo Kiinassa lentokentällä. Tämä tietenkään ei kaikille kelpaa, vaan Sanna Marinia ja hallitusta haukutaan tästäkin hyvästä ostoksesta.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kolmas kerta toden sanoo.

Aikooko Suomi jatkossakin käydä kauppaa huijarien kanssa, joille joutuu maksamaan kolmesta erästä ennenkuin saa mitä tilaa.

Mutta ei kai se haittaa sitä rikasta ennakkoluulotonta Suomea, joka mielellään riistää miljoonaa kansalaistaan rikastuakseen heidän riistostaan. Onneksi tuomio tulee heille yhtä varmasti kuin auringon nousu.

Äänestä
  • Kohta varmaan kokovartalo-Nyrvistö tulee taas mediaan itseään kuin pelastajana ikään esittelemään, tarkoitushakuisesti hallituksen toimia vähättelemään, kuten tavakseen on viimeaikoina tullut...

    Kauniiden ihmisten kykypuolueen agiteeraamana oletettavasti.

    Äänestä

  • Se tukahtuu todennäköisesti heti, kun kaikille kansalaisille laitetaan kasvomaskin käyttöpakko.

    Äänestä

  • Nyrvistön soitteluilla viruksen maailmankiertueelle laittaneiden saastepandakommunistien "presidentille" ei ole mitään merkitystä tähänkään asiaan sillä kyseinen lentorahti on tarkastettu jo ennen lähtöään ja myös Nyrvistö on hyvin tienyt sen, tämä viimeisin tempauksensa oli siis taas jälleen kerran kokoomustyylistä hyvin harkittua teatteria kansalle median kautta tarjottuna...

    Äänestä


  • Anonyymi kirjoitti:

    Se tukahtuu todennäköisesti heti, kun kaikille kansalaisille laitetaan kasvomaskin käyttöpakko.

    Tähän asti on kerrottu kasvomaskien käytön olevan turhaa. Tänään 14.04-20 THL:llän johtaja kehoittaa käyttämään kasvomaskia. Tietääkö kukaan mitään, vai onko kaikki turhaa lorinaa. Olette kuin tuuliviirejä, suo siellä, vetelä täällä.

    Äänestä

Kyllä persuja ottaa nyt päähän ja lujaa...

Äänestä
  • Ehei nyt oli joku kerrankin tarkistamassa paikan päällä eikä demari-alisuoriutumassa "keräänpä tässä roskia a-studio ohjelmassa" kyseinen lähetys oli yhteiskuljetus HUS:n kanssa eli joku asiantuntija on ollut paikalla se tarkoittaa että se on joku muu kuin demari

    Äänestä

Kiinasta ei tule priimaa. Jos erä on miljoona suojainta, niin mikä on viallisuusprosentti? Totta kai paketin päällimmäisenä ovat priimayksilöt.

Äänestä
  • Tietenkään tuo ei tarkoita sitä etteik suomalaista tuotantoa käynnisteltäisi uskon että ihmiset ovat viisastuneet oma kansallinen tuotanto on parasta

    Äänestä

Tämä on hyvä uutinen 👌

Äänestä
  • Ajattele jos koko ajan vain menisi miljoonia miljoonien jälkeen eikä kukaan katsoisi asioiden perään ...

    Äänestä

Milläs kinkit tämän maksattaa. Saadaanko taas pandoja korkeasaareen jotka maksaa miljoonia vuodessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tänään Kiinasta tulleet suojat ovat juuri sitä mitä on tilattu. Kiitos Suomen Kiinan suurlähettilään (tai sitten toistepäin Kiinan Suomen suurlähettilään). Ja lisää on tulossa monta koneellista.

Noin sen pitää mennäkin. Tavara on tarkistettu jo Kiinassa lentokentällä. Tämä tietenkään ei kaikille kelpaa, vaan Sanna Marinia ja hallitusta haukutaan tästäkin hyvästä ostoksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu