hirveen kuivat limakalvot alapäässä.
ostanko rasvaa vai öljyä ja voiko sit rasvaa laittaa alapäähän vai onko se tarkoitettu kasvoille?????
ostanko rasvaa vai öljyä ja voiko sit rasvaa laittaa alapäähän vai onko se tarkoitettu kasvoille?????
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
bepanthenia, apteekista!
Kävin tämän vuoden tammikuussa lääkärissä saman ongelman takia ja oma lääkärini suositteli juuri tätä ceridalia mutta suihkeena. Se on erittäin hyvä ja sitä kannattaa ehdottomasti kokeilla. Rasva on myöskin hyvää (ceridal intimite) tuotteet ovat hyviä, varsinkin jos on sukupuoliyhdyntöjä ne ehkäisevät hankautumista.
Toivottavasti löydät tuotteen mikä sinulle sopii.
Aurinkoista kevättä!
JOs käyttää kondomia, niin kannattaa muistaa, että öljypohjaiset tuotteet voivat haurastuttaa kondomia (menee rikki). Eli liukuvoiteen (emättimen kostuttamiseen) tavoin käytettävän tuotteen tulee olla vesipohjaista.
Muutama huomia ja tarkennus.
Öljypohjaiset tuotteet voivat haurastuttaa _lateksikondomia_ (luonnonkumi). Muovikondomit eivät ole öljystä moksiskaan.
Vesipohjaisissa tuotteissa on aina yliherkkyysriski olemassa. Vesipohjaisissa tuotteissa on _aina_ säilöntäaineita, jotka voivat aiheuttaa ongelmia.
Tämä korustuu kun tuotetta laitetaan limakalvoille, josta mahdolliset allergeenit pääsevät tehokkaasti imeytymään limistöön.
Joten kannattaa olla tarkkana siitä, mitä alapäähänsä laittaa :)