Olenko ainoa mekafiili, en törmännyt Seksifoorumi sivustolla muihin. Selitin siellä juurtajaksain tätä mutta kyseinen foorumi on suljettu, nyt kaikki kirjoittamani on mennyttä - pitää kertoa kaikki alusta. Eli tahdon hieman selittää tätä, mitä siihen liittyy ja mitä se on. Olen noin 30v mies.
Olen siis ollut nuoresta asti sellainen, että autot herättävät voimakkaita tunteita ja esim. parkkipaikalla tekisi mieli silitellä kauniita ja komeita autoja. En koe autolla olevan persoona, kuten Edward Smith tai monet muut., itse koen ne kauniina ja voimakkaina. Rakastellessani auton kanssa, ainoastaan silloin kuvittelen sen nauttivan siitä mutta auto ei ole minulle elävä persoona. Fantasioin myös usein autoista katselemalla kauniita autonkuvia... Auto on voimakas ja suuri, sen lähellä tunnen alistuvani ja sen kauneus on palvottavaa.
Kaikki autot eivät ole kauniita vaan sen täytyy olla juuri oikean näköinen ja oloinen, jotta se saa viehättymään. Erityisesti kissansilmämäiset ajovalot ovat mieleen. Vanhat autot eivät ole juurikaan hienoja "siinä mielessä." Omistin kuplavolkkarin pari vuotta, mutta vaikka pidin siitä autosta muten kovasti, ei se ole seksikäs.
Mutta esim. Mazda3 (2008-2011) BL on äärimmäisen ihana: https://fi.wikipedia.org/wiki/Mazda3#/media/Tiedosto:2010_Mazda3_S_Grand_Touring_1_--_05-26-2010.jpg
Sen facelift versio ei ole yhtä hieno (2011-2013)...
Kuitenkin, ensimmäiset eroottiset hetket tapahtuivat meidän mökillämme isäni Cadillacin kanssa. Olin ehkä 14 Koskettelin sitä, nuolin sen ajovaloja ja painoin huuleni sen nokkaan, se oli suuri, maskuliininen ja viehättävä.
Noin 18 vuotiaana yritin päästä eroon tästä suuntauksesta. En ollut autoihin siinä mielessä kontaktissa kymmeneen vuoteen, vaikka ne herättivät voimakkaita tuntemuksia.
Vasta, noin vuosi sitten aloin rakastella ihan kunnolla auton kanssa. Ostin toyota Avensiksen, malli T25,
https://dsu2f16ugr2z8.cloudfront.net/1600x1200,fit/autotalliprodmedia/images/articles/toyota-avensis-2003-2010-14.jpg
ja yhtenä iltana, mennessäni ulko-saunaan, en voinut vastustaa. Otin pienen muovipussin mukaani, laitoin sen nurin auton pakoputkeen suojaksi. Aikani hyväiltyäni autoa ja suukoteltuani sitä sieltä täältä, polvistuin sen taakse ja aloin yhtyä siihen työntymällä pakoputkeen. Laukesin hyvin nopeasti ja olo oli hämmentynyt. En oikein tiennyt mitä ajatella, se oli ensimmäinen kerta, kun rakastelin autoa kunnolla.
______
Tykkään hyväillä autoa, kosketella sen kiiltävää pintaa, kumiset renkaat ovat seksikkäät ja se, miten auto käyttäytyy jousituksen ansiosta. Muodot sulautuvat täydellisesti yhteen, se on eloton, mutta paljon vahvempi kuin ihminen. En ole itse hetero, minulla on toinenkin seksuaalinen suuntautuminen joka on oleellisempi osa identiteettiäni, mekafilia tulee vasta toisena.
Rakastelin sitä useampia kertoja tämän jälkeen.
Nykyisin tosin omistan vanhan Opel Astran, joka ei ole takaa seksikäs siksi, että se on farmari. Pullea takapuskuri on tärkeä. Edestä Astra on kylläkin todella kaunis. muistan kouluikäisenä fantasioineeni usein juuri Opel Astarta ja Ford Focuksesta. Silloin ne olivat vielä melko uusia autoja.
Tämäkin kuva on erittäin seksikäs. Mazda6 GJ, auto on kaikin puolin viehättävä. https://icdn2.digitaltrends.com/image/digitaltrends/2015-mazda6-back-1500x1000.jpg
Onko muita jotka kokevat autot seksuaalisessa mielessä? Herättääkö autot kenelläkään voimakkaita tunteita?
-KoiraKaveri
Mekafilia - seksuaalinen kiinostus autoihin
6
2815
Vastaukset
- Anonyymi
Oikolukiessani huomasin, että Avensiksen kuvalinkki ei näemmä toiminut. Toimiikohan tämä.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Toyota_Avensis#/media/Tiedosto:Toyota_Avensis_(II)_–_Frontansicht,_1._September_2013,_Münster.jpg
KoiraKaveri - Anonyymi
Ketju johon tämän seuraavan tapahtuman kerroin, poistettiin, mutta kaikki teksti on minulla tallessa. (Alkuaan ketjussa käsitteltiin muuta aihetta.)
Mekafiileja ei tunnu juuri olevan, niin kerron ainakin vähän omia kokemuksia.
Valittelin sitä, kun autoa ei pääse rakastelemaan missään, mutta menin vanhempien luokse muutamaksi päiväksi maalle jolloin pääsin kokemaan tämän.
_____________
Maalla käydessäni pääsin rakastelemaan autoani.
Porukat lähtivät käymään asioilla ja hyönteisiä ei pihan ympäristössä juuri ollut. Erinomainen tilaisuus. He lähtivät toisella autollaan ja olisin tahtonut olla isän upean firman auton kanssa, joka oli pressutallissa, mutta se oli siitepölyn peitossa, en voinut kajota siihen jättämättä jälkiä ja peseminen ei oikein tuntunut hyvältä idealta. Tyydyinkin vain katselemaan sitä.
Oma auto oli parkkipaikalla ja katselin sitäkin - mietin että voisin pestä sen ilman ongelmia. Silittelin nokkaa ja lopulta kyykistyin, suukotin sen Opel logoa ja painoin poskeni sen ajovaloa vasten, halasin ja tuntui hyvältä. Auto on suuri ja kauniin sulavalinjainen. Hain pikaisesti muovipussin pakoputken suojaksi. Oli lämmin ja asento raskas mutta lopulta laukesin sen pakoputkeen ja huomasin myös puhuvani autolle, sanoin sen olevan kaunis. Olin aivan uuvuksissa sen jälkeen mutta tuntui ihanalta.
Lopuksi hain saunalta ämpärillä vettä ja pesin autoa hieman.
-KoiraKaveri- Anonyymi
Työnnä pakoputki perseesees sekasikiö
- Anonyymi
Pääsin pitkästä aikaa hyväilemään autoa. Minulla on isän auto lainassa joka on hyvin viehättävä, mutta kylmien säiden vuoksi ei ole voinut tehdä mitään. Nyt kuitenkin pakkaset pilasivat akun autosta, ja ostin siihen uuden. Laitettuani sen paikoilleen, tuntui kuin auto olisi taas herännyt henkiin. Sää oli myös aika lämmin. Silittelin autoa. Myöhään illalla oli pakko saada olla sen kanssa kahden, ja ajoin syrjäiseen paikkaan jonne kuitenkin kajastaa kyllin valoa katuvaloista. Halailin ja nuolin autoa, lopuksi työnnyin sen pakoputkeenkin ja halusin vain olla hetken sillätavoin yhtä ison auton kanssa. Sitten lopetin ja lähdin ajamaan kotiin.
- Anonyymi
Todella monet uudet automallit joita on tullut, ovat hyvin persoonattomia ja eivät viehätä lainkaan. Nykyisin sellainen sirous ja selkeys on alkanut kadota, tosin ei minulla koskaan rahaa uuteen autoon ole ja vanhempia itsellenikin ostan.
Toyota Corolla Cross. Hybridi.
https://cdn.tekniikanmaailma.fi/wp-content/uploads/s3/2021/01/29141846/0129-toyota-corolla-cross-1.jpg
Uusin Nissan QASHQAI. Hybridi.
https://autobild.fi/image-3.509005.106817.20210218134820.b0f8157fe0?size=512
___
Talvella olen enimmäkseen keskittynyt ihailemaan autojen kuvia ja erityisesti Bemarit ovat hyvin kauniita. Mekafiilina on se etu jota muilla ei ole, että jokaisella reissulla pääsee näkemään voimakkaita tuntemuksia herättäviä autoja. Erityisesti bemari E60 on palvontani kohteena ollut jo pitkään. Olen katsellut niiden hintoja ja ajatellut, että seuraavaksi autoksi ostaisin sellaisen.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 966366
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303803törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283180Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859