Kävin hakee kaupasta pari roiskeläppää

ja tietty kaljaa. Nyt leikasin päälle tomaatti ja raastoin lisää juusto. Kohta roiskeläpät lähtee uuniin, mut tuo 5 min ei riitä joten 10 min jotta juusto sulaa päälle tomaatit ehtii vähän lämmetä. Toki lisäsin vielä pizza maustetta niiden päälle.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mä teen nyt kanssa pizzan Apetitin pakastepohjaan: ketsuppia, jauhista , paprikaa ja arkijuustoa raastan.

Äänestä

Kuulostaa hyvältä. Itse en monina päivinä jaksa laitella mitään lisukkeita, einekset menee ihan eineksinä. Karanteenikaljaa ei ole tullut juotua vielä yhtään. Ehkä vappuna voisi pari simajuomaa ottaa, jos sinne päästään? Ehkä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ja tietty kaljaa. Nyt leikasin päälle tomaatti ja raastoin lisää juusto. Kohta roiskeläpät lähtee uuniin, mut tuo 5 min ei riitä joten 10 min jotta juusto sulaa päälle tomaatit ehtii vähän lämmetä. Toki lisäsin vielä pizza maustetta niiden päälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu