Helsingissä siis ilmoitettua enemmän kuolleita

koronaan ja rajat avattiin!!?? Järjetöntä! Nyt voimme vain odottaa kuinka tauti leviää kuin kulovalkea pieniin kuntiin! Onnea vaan !
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hoivakotikuolemat tuleekin Helsingistä viiiveellä.

Euroopan hoivakodeissa on aika monessa maassa noin 10 000 kuollutta.

Kun siivooja yskii, muttei hoitajat.

Siivoojan pitäisi käyttää maskia, jotta ei tartuta vanhusta tai hoitajaa.

Hoitaja ei maskia tarvitse.

Äänestä

Mistä tiedät, ettei kunnissa ole sama raportointiongelma? Trumplandiassa ainakin näyttäisi olevan sama juttu ja muissa Euroopan maissa. Italiassa jo melkoi varhaisessa vaiheessa pormestari kertoi että luvut ovat huomattavasti isompia kuin mitä tilastoidaan.

Tänään oli Usassa tapauksesta jossa kymmeniä vanhuksia kuolleina yksityisellä hoitokodilla ja 80 koronaoirelevaa vanhusta 57 koronaoireilevaa hoitajaa.

Äänestä

Uudenmaan rajojen aukominen perustui infektioiden määrään, ei kuolemantapauksiin.

Äänestä
  • Paskaa. Se perustui laintulkintaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Paskaa. Se perustui laintulkintaan.

    THL ja muut lääketieteen asiantuntijat ottivat kantaa nimenomaan lääketieteen kannalta katsottuna. Poliitikoilla oli mahdollisuus toimia kummallakin tavalla ja valitsivat toimia typerällä tavalla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    THL ja muut lääketieteen asiantuntijat ottivat kantaa nimenomaan lääketieteen kannalta katsottuna. Poliitikoilla oli mahdollisuus toimia kummallakin tavalla ja valitsivat toimia typerällä tavalla.

    Perustuslakivaliokunta teki päätöksen, että Uudenmaan sulku pitää purkaa. Perustuslakivaliokunnan päätöstä tuki se, että tauti on levinnyt jo paljon muuallekin, kuin Uudellemaalle.

    Äänestä

Totta kai demarit aina toimivat typerästi.

Äänestä

Kepulogiikalla ne vanhukset olisivat olleet kohta koputtelemassa heidän oviaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

koronaan ja rajat avattiin!!?? Järjetöntä! Nyt voimme vain odottaa kuinka tauti leviää kuin kulovalkea pieniin kuntiin! Onnea vaan !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu