nyt deaconilta pyydetään samaa mitä ridge pyysi nickiltä eli lapsen adoptiota. ja nick ei siihen suostunut niin miks deaconin tartteis suostua? ja nick laatinu paperit luulis äijän ymmärtävän nyt deaconia jos se ei halua adoptiota kun ei nick itse halunnut sitä brooken kohdalla. ihan naurettavaa koko juttu
aika jännä juttu
jeejoo
6824
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ihminen ei toimi rationaalisesti paitsi sisäisen logiikkansa mukaan. Tämähän on ollut draaman pointti kautta maailman sivu. Järkiperäisesti etenevän, loogisen stoorin kohtalo olisi yleisökato. You got my pointi, pal?
Jackie ja Deacon kun pistää hyntyyt yhteen niin Jackiesta tulee Hopen äitipuoli ja Jackien pojasta Nickistä Isäpuoli.. ja Deaconista sitten tulevan vauvan Vaaripuoli.. Yksi syy miksi Ridgen isäksi vaihdettiin Massimo saattaa olla että alkoi mennä sukulaisuussuhteet liikaa solmuun. Veli oli samaan aikaan isäpuoli yms.
Nää sukulaissuhteet on mahtavia :D Tää on niin kieroutunut sarja, että sitä on pakko katsoa.
Missä diikonin pentu nyt piileskelee, haudattiinko se Macyn kanssa? Palaako se sarjaan 10-vuotiaana?
Typerähän se on koko sarja! Mut kattoa pitää..kun sillai on hyvä "nollata päänsä", ei tarvii miettiä yhtikäs mittään. Eihän noin sekavaa homma ole ees uskottavaa tai mahdollista. Ajatelkaas ny vaik Brookea, senhän täytyis olla jo aika vanha ja eikun lapsia pukkaa vaan? Menihän siinä vuosia, ennenkuin esim Rickiä ja Bridgetiä, ja he ovat jo paljon yli kakskymppisiä..ja eihän Brooke silti ihan 5-kymppiseltä näytä? Ja tosta adoptiosta, niin ei toisen lasta todellakaan voi adoptoida vasten vanhemman tahtoa, jos tämä ihan kunnollinen varsinkin? En sit tiiä, jos ois hulttio.. Tosi typerää sekottaa heti koko paletti. Mutta eihän tuosta mitään draamaa kehkeytyisi, jos kaikki menis naimisiin ja eläis onnellisinä elämänsä loppuun asti.
Juu nuo ikäjutut on kyllä hauskoja :D Lapset vanhenee parissa vuodessa täysikäisiksi, mutta vanhemmat hitaampaan tahtiin. Pari vuotta sitten kun Stephanieta vietiin sairaalaan, sanottiin hänen olevan 54-vuotias. Hänellä on poika (Ridge), joka olisi saattanut täysi-ikäisenä saada lapsen (Rick), joka tuolloin oli jo 20-vuotias. Toisin sanoen Stephanien olisi pitänyt näiden tietojen perusteella olla suunnilleen 14-vuotias saadessaan Ridgen. No, onhan sitä kerrottu, että Stephanie oli kovin nuori Ridgen syntyessä...heheeh.