MAANJÄRISTYKSESTÄ

131839
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

eli tsunamin pitäisi näillä hetkillä iskeytyä Sumatran rannoille

Äänestä

No nyt sitten vaan toivomaan että ehtivät karkuun!

jeesus!

Äänestä

Tajuuks te nyt ajotus meni ihan pieleen.Perhana.

Äänestä
  • Kuulemma paniikkia Sumatran rannikolla ja sähköjä katkeillut.

    Äänestä

  • miksu-one kirjoitti:

    Kuulemma paniikkia Sumatran rannikolla ja sähköjä katkeillut.

    IHMISTEN ON KUULTU RANNALLA HUUTAVAN BIG WAVE IS COMING!!!

    Äänestä

Tsunamiaallon olisi pitänyt jo pyyhkiä ainakin indonesian rannikon yli, mutta onneksi tällä kertaa selvittiin pelkällä säikähdyksellä!

Äänestä

Taas ne USA:laiset tiesi etukäteen tän homman!
Jäljet taitaa johtaa sylttytehtaalle!
Jos vielä kolmas kerta onnistuu ennustaminen niin minä...

Äänestä
  • Ihan oikein olen koko ajan sanonut ettänäitä tehtaillaan sillä hydropommilla.

    Äänestä

  • ne ovat uusia kirjoitti:

    Ihan oikein olen koko ajan sanonut ettänäitä tehtaillaan sillä hydropommilla.

    melko ympäristöystävällinenkin. Vaikutus kohdistuu ainoastaan suppealla alalla poukamissa sun sellaisissa paikoissa toimettomina lorviviin tuottamattomiin henkilöihin, ja jättäen vaikutusalueensa ulkopuolella olevan infrastruktuurin vahingoitta.
    Huomattavasti parempi versio verrattuna neutronipommiin. Lisäksi tuhovaikutukset saadaan ulottumaan paljon laajemmalle alueelle pienillä viiveillä. Täytyy vain valita kunnon merenpohja-alue ja syvyytys sekä latingin koko.
    Nämähän nyt ovat vasta kehitysasteella, mutta seuraavan sukupolven luomusten odotetaan yltävän jo paljon parempiin tuloksiin.
    Kärsivällisyyttä vain vielä vähän.

    Äänestä

  • itsekkin tietää realiajassa järistykset, jos rupeat kyttäämään järistyssivuja. Voit valita, haluatko 2.5 vai yli 5.0 järistykset näytöllesi. Tiedät ne sitten ennemmin, kuin hitihatit. Minä tulen sitten syyttämään sinua maanjäristysten aiheutamisesta, kun sinulla on tekniikka ottaa vastaan realiaikaista tietoa seismologisilta asemilta. Sinulla on varmaan jokin värähtelyvibraattori tai järistysgismo, jolla niitä aiheutat. otahan juippi aivot narikasta ja kokeile toimiiko ne vielä.

    Äänestä

Puolentunnin päästä.
Eli kohta saamme varmempaa tietoa onko uusi mahdollinen tsunami-katastrofi kohdannut Aasiaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UUTISLINKKI kirjoitti:

http://www.cnn.com/2005/WORLD/asiapcf/03/28/indonesia.quake/index.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu