Vähemmistöjen edut

Vähemmistöjä paapotaan kuin pikkulapsia. On romanit, somalit, saamelaiset ja irakilaiset. Mutta mihin on unohtuneet karjalaiset?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

,Entä suomalaiset ???

Äänestä
  • Juu, ei mene kauan kun ollaan vähemmistönä omassa maassa toisten poljettavana.

    Äänestä

Yksi turvapaikan hakija on tärkeämpi kuin 100 suomalaista.

Äänestä

Unohdit ruotsinkieliset. Ahvenanmaallekin kipataan isot verorahat.

"Suomi ei ole ahvenanmaata", sanoivat kiitollisina...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vähemmistöjä paapotaan kuin pikkulapsia. On romanit, somalit, saamelaiset ja irakilaiset. Mutta mihin on unohtuneet karjalaiset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu