Patti suussa

Anonyymi

Hei. Minulla on alaikenessä kivikova patti kuin luuta. Ei iso. Hampaan juuren lähellä. Ei mätää. Onko kenelläkään ollut samankaltaista. Hammaslääkäri oli ihan ymmällään. Arveli purentakuormituksen kasvattaneen luuta. Tuntuu pahalta ettei erikoishammas lääkäri osannut sanoa. No pitää mennä uud ja syödä toisella puolella. Tuskin se luu siitä häviää. Olen lukenut jotain toruksista, joita tulee helposti. Toivoisin asiallisia vastauksia.

5

257

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      onko hammaslääkärissä otettu röntgenkuvat?

      • Anonyymi

        On otettu kuvia ja ja viimeksi taas kuva. Kokeili ientä ja kaivoi suuta. Erikoishammaslääkäri kyseessä joka on yksityinen. Sanoi kyllä että voi olla useita muutoksia jotka eivät ole syöpää. Minä kun siitä hätäännyin. 2 viikon päästä uudelleen. Oli varannut liian lyhyen ajan. Täällä on niin huono tarjonta yksityisistä, että tämän jälkeen jää vain 2. En tosiaan ymmärrä miksi niin koville ottaa tuo arviointi hänellä ja sitten odotti jo seur potilas.


    • Anonyymi

      Vaihda hammaslääkäriä. Itseltäni leikattiin kysta kauan sitten kulmahampaan takaa, kyllä hammaslääkärin pitää tietää.

    • Anonyymi

      Toruksia, luulen. Miten voi olla noin tietämätön hammaslääkäri?! Mulla on kans, molemmilla puolilla suuta, ne ei oo kipeet, mutta vihloo jos hammasta vihloo siinä lähellä. Hammaslääkäri sanoi että ihan normaaleja, hampaan ylikasvua tmv eli toruksia. EIhän ne mukavia ole mutta kyllä niiden kanssa elää.

      • Anonyymi

        Se käväisi minunkin mielessä, kun googlailin. Torukset ovat yleisiä aikalailla. Olen kyllä harmissani kun ei selvinnyt mitään vaan taisi tämä aikataulu nyt olla liian tiukilla.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      65
      4180
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      46
      3969
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      36
      3462
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      2873
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2719
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2522
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2124
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      12
      1206
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      145
      1157
    10. Mitä ajattelet

      Mies minusta tänään?
      Ikävä
      80
      1006
    Aihe