Ruotsissa kuollut koronaan suhteessa enemmän

Ihmisiä kuin Usassa.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Niin, natsien eutanasian ja eugeniikan kotimaa näyttää taas mallia alallaan. Mongoleja suomalaisia ja somaleita siellä harvennetaan eniten. Aivan kuten SS:n leireillä, ihmisen arvo mitataan hänen tuottavuudellaan: niille, joille se ei ole tarpeeksi korkea, tulee kansankodista Auschwitz-Birkenau.

Äänestä
  • Eli Ruotsikin on vain tyypillinen äärikapitalistivaltio,ei muuta. Jos kykenet huipputuottavuuteen saat olla vain siten olemassa muuten et,näin se taitaa kohta olla kaikissa länsimaissa,harmi.
    Ihmiset ajetaan näännyksiin tuottavuus vaatimuksilla joka paikassa lännessä,ja idässä he on vain hyväksikäytettyjä orjia.
    Ei ole maailma muuttunut mihinkään ,diktatuurit jyllää kuten ennenkin,nyt vain ei niin avoimesti kuin ennen,enää et saa suoraan nappia otsaan mutta muuten meno kuin helvetissä ja jos et tuota tarpeeksi tuhoudut.
    Tosi viheliäistä ja ihmisoikeuslakien vastaista edelleen,laitetaan tappamaan itsensä työllä tai suoraan jos ei tuotantoluvut täyty.

    Äänestä

ja meillä ruotsin raja auki

Äänestä

Mitä se meille kuuluu

Äänestä
  • Ei kuulu mullekkaan

    Äänestä

Taitaa tilaston kärjessä maailman laajusesti olla espanja sitten italia ja ranskakin tulee jo aika perssä ihmetyttää vain kuinka esim. euroopan pelasta ranskan makroonia ei syytellä medioissa kuitenkin median mukaan amerikan kuolemat on trumpin vika mutta muissa maissa ilmeisesti syylinen on joku muu kuin valtion johto vaikka luvut on isompia väkilukuun suheteutettuna kuin ameriikassa.

Äänestä

Selvä strategia. Ruotsissa on liikaa porukkaa ja halutaan vähentää väkimäärää. Vain vahvat selviävät.

Äänestä

Koronaan kuolee kaikissa maissa yleensä vain yli 70 vuotiaita vanhuksia. Kysymys on pitääkö heidän takiaan kaikkien olla karanteenissa.

Ruotsissa on vastattu ei pidä.

Äänestä
  • Niinkö toisaan luulet, että vain yli 70-vuotiaita? Melkoisen tyhmä olet. Edes tilastot eivät kerro koko totuutta.

    Äänestä

USA:ssa on koronaan kuollut Suomeen verrattuna noin seitsemänkertainen määrä ihmisiä asukaslukuun suhteutettuna.

Äänestä
  • kualleet ei voi äänestää

    Äänestä

  • USA lähestyy WHO:n laskemaa kuolleisuutta. New Yorkissa voisi siis olla tilanne, jossa lähestytään laumaimmuniteettia, sikäli kuin tuosta viruksesta edes syntyy.

    Todellisuudessa tilanne lienee se, että vain musta väestö lähestyy, valkoinen ei ja kuolleisuus sairauteen onkin paljon WHO:n laskemaa suurempi.

    Hyvä, että tuon ihmiskokeen suorittaminen estettiin täällä. On paljon mukavampi, että se tehdään amerikkalaisilla kuin suomalaisilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ihmisiä kuin Usassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu