On alkanu ilettään nuo akkain pitkät kynnet kun tuota tautia on liikkeellä, oon sanonut emännälle että leikkaa ne, se sano, ettei leikkaa ne makso 90 euroa. Ne on kuulema posliinia. Hullua laittaa kynsiin 90 euroa, sillä sais naftaa paljon autoon. Tino.
Naisten pitkät kynnet.
Anonyymi
42460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Erittäin epähygieenisiä ja vaarallisia sairaanhoitajilla, elintarvikealalla jne. Miten jotkut voi ollakin niin tyhjäpäitä että pitävät tuollaisia hankaloittamassa omaa elämäänsä ja tartuttamassa pöpöjä. Ällöttävän näköisetkin.
Vaikeuttaa anaalin pyyhkimistä paperilla ulostamisen jälkeen?
No vähän kynnen alle joutuu töhnää.
Hoitajilla on ihan työn puolesta pakote pitää kynnet lyhkäisinä ja maalaamattomina.
Ei näytä kukaan valvovan, sitäkään, varastavat potilaiden kipulääkkeetkin. Tarjoilijat ja kokit myös pitkäkyntisiä, siivoojat jne, ei mitään tolkkua.
Jaaha. Oikein posliinikynnet. Miksi ei betonikynnet?
Posliini pakolliseksi näin koronan aikana.
Olen nainen ja en oo ikinä ymmärtänyt että miksi pitäis olla pitkät kynnet!
Ne on järkyttävän näköiset,
Onko joku tehnyt tutkimusta, mikä kynsissä psykologisesti viehättää?
Miten kynnet voi maksaa 90 euroa, ja miten joku voi laittaa niin paljon rahaa sellaiseen?
On oikein kynsien- mitä lie liikkeitä, en ymmärrä.
Eikö oo muuta järkevämpää?
Arvostan aina naisessa kun siistit leikatu kynnet eikä hirveitä sotamaalauksia, tatuoinneista puhumattakaan, niitähän on miehilläkin. Samoin lävistykset kasvoissa ja ties missä, niitä ei ainakaan kaikissa ruokapaikoissa sallita.
Itse on pakko leikata tai viilata heti kun pitenevät . Miten pitkien kanssa pystyy tekemään yhtään mitään ?
Munahaukan kynnet... auts!
Entäs lyhyet kynnet, niiden alta on hankalempi pestä kuin pitkän kynnen.
Lyhyenkynnen ja ihon raja on herkemmin tiukempi ja alta on siis hankalempi pestä.
Ei ole oleellista onko kynsi pitkä vai lyhyt itsessään sen hygieenisyyden suhteen vaan se miten sen puhtautta saa ylläpidettyä.
Olen miettinyt kuinka se takapuolen pyyhkiminen käy noilla kotkan kynsillä? Kun meinaa mennä läpi vaikka kynnet on lyhkäset.
Mitä hankalaa muka lyhyissä kynsissä pestä, ei edes kerry helposti likaa ja harjalla voi pestä jos kertyy, pitkät kynnet toivottomia eikä maalatuista edes näe likaa.
Kynsien pituudella ei ole väliä. Kynnen alle jää aina koronavirusta, vaikka kuinka desifioisi.
Anna vainoharhasten korno flippareiden puuhailla mitä haluavat onhan nämä ihmiset ihan koomisia korna harhoissaan hahahah viihteestä menee nää ja ulkomaaliset korona flipparit hahaha.
Saippua ja desinfiointiaine pääsee helposti lyhyisiin kynsiin, pitkiä pitäisi yksitellen harjan kanssa hinkata.
Kynnen pituudella ei ole merkitystä. Riittää kun kynnen pituutta on pari millimetriä, niin sinne alle kertyy miljoonia pöpöjä.
Ihmisen kehossa ja sen pinnalla on jopa miljoona miljardia bakteerisolua kymmenen kertaa enemmän kuin ihmisen omia soluja. Bakteerimassa painaa noin 1,5 kiloa. Suurin osa bakteereista lymyää suolistossa. Niitä on runsaasti myös limakalvoilla ja iholla.
Tottakai siinä on eroa, lyhyet on erittäin helppo pestä ja jos ei maalattu niin tummat liat näkeekin. Minulla on milli pari, puhtaan valkoiset ja lian näkisi selvästi, pesuaine puhdistaa helposti ja tarvittaessa hekppo harjata kysiharjalla.
Itse olen keskittynyt puutarhani hoitamiseen. Kynnet sen mukaiset.
Juuri näin, kyllä puutarhurin kynsillä pitää pystyä muokkaamaan kasvimaata.
Jos minä yöllä akan nukkuessa leikkaan nuo piikkkikynnet siltä? minähän ne olen maksanutkin kovalla työllä ja kaupoilla, ter Tino.
Naiset ovat riippakiviä. Lue historiaa niin ymmärrät.
T:hiihtäjä 47 härmästä.
T:runkkari 47 härmästä
Entäs miesten parrat, niissähän ne pärskeet pysyvätkin ja virukset jyllää?
Juu ja se naisten pitkä tukka nyt pitää määrätä kaikki suomalaiset viruslingot kaljuiksi ja parrattomiksi.
Ai että olisi se melkoinen näky!
Kulmakarvoja ja varvaskarvoja myöten paljaiksi ajellut, kynnettömät naiset ja miehet Suomessa.
Mutta parta suojaa muita. Ne pärskeet jäävät parran käyttäjään.
Ei parta suojaa koska se ei kasva suun edessä mutta viikset voisivat sujata jos ne kasvaa suun eteen asti mut amis viikset ei mitään auta.
Parratkin joutaisi ajaa, mutta enemmän mömmöjä naoisten hiuksissa ja meikit ovat todellisiä bakteeripesiä, pitäisi ehdottomasti kieltää sairaanhoitajilta, asiakaspalvelijoilta jne. Naiset pitävät jonkin tutkimuksen mukaan myös paljon geishapalloja ja ties mitä vempaimia sisällaan ja sormeilevat niitä pesemättä käsiään. Ilmankos niitä jatkuvasti mainostetaankin niille.
Pitkät kynnet antaa yksinkertaisen mielikuvan naisista ja samoin miehistäkin. Partapallerot ilmeisesti komppaavat näitä is.amilaisia, kai uskovat naisten viehättyvän heistä.
Korona on kyllä hengitysteiden virus. Siksi parta on vaarallinen, kynnet ei niinkään. Pitkät kynnet ovat esteettisesti vastenmielisen näköiset monien mielestä, samoin kuin tatuoinnit ja lävistykset, mutta niiden terveyshaitta koskee lähinnä omistajaansa.
Jäähän niiden alle väkisin kakkelbergia, turha on muuta väittää. Mutta kuten vanha kansa tiesi, kusi kuivaa ja paska murenee.
Päälla alla joka puolella sun kehoa on bakteereja ei vain sun kynsiesi alla olet käveleä bakteeri pesä 1,5 kiloa bakteerja sulla mukana nytkin.
On muuten tosi, miten helvetissä ne pystyy pyyhkimään perseensä pitkillä kynsillään, eikä ihme että naisilla on jatkuvasti alapään tulehduksia kun reiät lähekkäin ja ne bikinien narut jalkovälissä vielä levittää mönjät reiästä toiseen ja kaikkeen missä istuvat, uima-altaisiin jne. Nuo narubikinit pitäisi kieltää myös.
En ole ikinä niitä ymmärtänyt enkä tatuointeja. En naisten lyhyttä tukkaa sekä kaikkea muuta epänaisellista.
Pitkät kynnet ovat kuin haukalla kynnet. Ei mene minun jakeluun se.
Ajatelkaa kun pitkäkyntinen akka alkaa velssata miehen munissa, kyllä kamalaa jälkeä tulee.
Sanoisinko munakotkan kynnet! Kiitos EI!
Lapissa meillä puhutaan punakyntisistä riekoista.
Nämä pahimpia koronaan levittäjiä/kynsien alustat.
Jotkut vielä kuvittelee miesten kiihottuvan selän raapimisesta, itse ne siitä kiihottuu.
Luoja sentään!