tässä olen jo kauan miettinyt onko olemassa 12-vuotiaalle sähköskootteria joka on hyvä ja edullinen? :) pidätte varmaan minua tyhmänä mut haluan varmistaa tämän asian... ja tietäisikö joku paljon tuon Niu M lite:n ikäraja mahtaisi olla?
onko olemassa edullista ja hyvää sähköskootteria 12v tytölle? (25km/h)
2
576
Vastaukset
- Anonyymi
Kysy maahantuojalta, mutta veikkaan 16v.
Mielenkiintoinen peli ja luotettava maahantuoja.. Hei!
Meiltä Skandilta löytyy Vetta-sähköskootterit, tässä linkki: https://skand.fi/tuote/vetta-classic-musta/. Vettan 25 km/h versiolla saa ajaa ilman ajokorttia eikä ole ikärajoitusta. Vaikka mitään virallista ikärajaa ei ole, niin olemme yleisesti suositelleet n. 12 vuoden alaikärajaa. Tämä on tietysti aina yksilökohtaista.
Vetta on todella helppokäyttöinen ja lataaminen tapahtuu ihan normaalista pistorasiasta. Plus-mallissa on kevyt akku joka on helppo napata mukaan lukitusta tilasta ja ladata kotona. 25 km/h Vettalla saa ajaa kaikkialla missä saisi mennä polkupyörälläkin. Sitten on erikseen 45 km/h malli joka rekisteröidään mopoksi ja siihen pätee sitten mopon säännöt.
Kerromme mielellämme lisää ja opastamme sopivimman mallin valitsemisessa. Voit olla meihin yhteydessä sähköisesti tai ihan soittamalla 02 480 9060. Meillä on välillä ruuhkaa asiakaspalvelussa etenkin näin alkukesästä, mutta jos emme ehdi heti vastaamaan niin soitamme kyllä aina takaisin päin!
Mukavaa alkanutta kesää toivottelee,
Skand Oy:n asiakaspalvelutiimi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074476Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t853228Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881767Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131367Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181336Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241183Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101121Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481119- 501118
- 511026