Aina kun on tiehöylä/tiekarhu sattunut kohdalle niin siitä lähtee aivan käsittämättömän paha haju, semmoinen "kuminen" yököttävä haju. Mistään muusta vehkeestä en ole vastaavaa hajua havainnut. Mikä niissä haisee niin pahalle?
Vastaukset 5
- Anonyymi
Nyt olemme todella ison ja merkittävän asian äärellä. Toivottavasti tämä asia selviää mitä pikimmiten ettei se jää vaivaamaan kansakuntaamme pidempää ja voimme eheytyä.
- Anonyymi
Se kumin haju tulee siitä terästä, jotkut Tiekarhut ja Simmakit kuorma-autoissa käyttävät sellaista terää. Terä on ns. reikälevyterä jonka reiät on täytettu/valettu kumella umpeen, jolloin lanaus jälki jää puhtaaksi, toisinsanoen niistä reijistä ei pääse lumi läpi. sitten kun lana ottaa asfalttiin tai jäähän kunnolla, tämä kumi alkaa kulumaan, siitä haju!
- Anonyymi
olen ajatellut pikemminkin että haju tulisi ehkä pakokaasuista?
- Anonyymi
Tätä minä olen aina miettinyt peiton alla yöllä kun uni ei tule.
- Anonyymi
Kyllä se haju tulee terän ja asfaltin kitkasta kokemusta on
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 971181
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84809Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29756- 64677
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93606- 31593
- 18538
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15531Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43503- 10466