Katsoin kahdeksan jaksoa mielestäni ihan tarkkaavaisesti, mutta päätösjaksosta en ottanut selvää. Kuka oli murhaaja? Mikä oli motiivi? Kuka oli Signe, joka saateltiin hautajaisista taksiin? Merkillinen lopetus mielestäni.
Hotel Swan - kuka oli murhaaja?
Anonyymi
92701
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olen kyllä kans jo epäillyt omaa älyäni, kun en tajunnut jutun jujua. Turhauttavaa katsoa sarjaa alusta asti, kun ei näytetä ratkaisua!
No kai se tyyppi oli se Lauri Tilkasen roolihahmo jonka kenkiä näytettiin veneeltä baarin kautta verraan ja naama näkyi peilistä. Ja siihen se loppui. Mutta miksi murha? Kuka tosiaan oli se iäkäs nainen hautajaisissa...?
Ilmeisesti toista kautta odotellaan. Vähän tylsä loppu oli kyllä. Loppuiko rahat vai tekijöisen mielikuvitus?
Jaa oliko tuo viimeinen jakso🙄🤔. Olipas mitäänsanomaton sarja sitten kaiken kaikkiaan. Tilkasen hahmo paljastui murhaajaksi, mutta mitään motiivia ei selvinnyt. Amatöörimäistä.
sekava loppu ainaki mun mielestä
Murhaaja oli tietenkin se Emman veli, jota poliisi syyttää murhasta ja kait oikeus tuomitsee siitä teosta.
Tähän sarjaan on tulossa varmaan lisäjaksoja, kun tuo loppu jäi noin epäselväksi..
Cmoressa on 2kausi,jossa selviää murhaaja ja olen kyllä jo alussa ollut sitä mieltä että kuka on murhaaja
kuka toi emma oli...... mulle se ei auennu
ella varmaankin.....