Kannattaa ottaa rahat pankista

Ja panna patjan alle. En tiedä miksi, koronaa ylenpalttisesti pelkäävät ja kertovat niin. Marin muuten on karanteenissa ihan kuten kuka tahansa altistunut. Ei "kotonaan koronaa paossa." Hänen kotinsa on nyt kesäranta jos on mahdollisesti altistunut henkilökunnan kautta.
772
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ai mitkä rahat?

Äänestä

Tiedän hyvän paikan mihin rahat kannattaa viedä talteen, eivät ne patjan alla ole riittävän hyvässä turvassa. Lähetän myöhemmin ohjeet mihin rahat voi käydä kätkemässä.

Äänestä
  • Aarnio osaa kertoa tuon, on varmaan vieläkin rahaa jemmassa jossain.

    Äänestä

Nytkö vasta huomaatte että 1000e tulo on aivan mahdottoman pieni raha 1 kk kaikkiin menoihin. Minulla se on vain 740e/kk kun ulisottoon menee 260e että maksapa siitä vuokra, puh, lääkkeet, ruoat ym. Laskut. Onneksi on vielä olemassa köyhille ilmainen ruoanjakelu eli niinsanotut ruokajonot. Niitäkin Suomi häpee ja saakin hävetä, tämänhän pitäisi olla hyvinvointivaltio. Ruokajonotkin haluttais piiloon, ettei totuus paljastuisi ja näkyisi mikä on oikeasti tilanne ollut jo vuosia Suomessa.

Äänestä
  • Suomen köyhillä ei ole koskaan mahdollista päästä ulkomaille kuten herrat yms. matkustelevat ympäri maailmaa, hyi hävetkää. Ja köyhiltä ollaan ensimmäisenä kiristämäs verotusta. Eikö teillä ökyrikkaat ole omaatuntoa?

    Äänestä

Tuotahan koronahysteerikot tekee... ne kulkee avaruuspuvuissa ja saarnaa sitä toisille. Ne ottaa rahansa pankistä. Ja paljon kaikenlaista muuta saadakseen katsomansa turvallisuuden tunteen. Mutta se on korona kuin ilmastonmuutos että, se tulee jos on tullakseen ei sitä mitkään ihmisen tekemiset estä. Arto Lauri johtaa Satakunnan Ollia sekä Talkradiota ja näitä muita koronahysteerisia.

Äänestä

Ihan sama onko ne eurot pankissa vai patjassa.
Syksyllä niillä ei saa mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja panna patjan alle. En tiedä miksi, koronaa ylenpalttisesti pelkäävät ja kertovat niin. Marin muuten on karanteenissa ihan kuten kuka tahansa altistunut. Ei "kotonaan koronaa paossa." Hänen kotinsa on nyt kesäranta jos on mahdollisesti altistunut henkilökunnan kautta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu