EI-toivottujen likvidaatio

Anonyymi

Suomessa ja varmaan enemmänkin länsimaissa on kaiketi meneillään hidas, hiljainen ei-toivottujen ihmisten likvidaatio. Sen todistaa terveydenhoitoalalla oleva käytäntö, joka koskee tavallisia ihmisiä.

Terveyskeskukset eivät ottaneet korona-tutkimukseen, vaikka oli riittävästi huolestuttavia oireita ja kuuluin riskiryhmään. Näin myös monella muulla. Haluttiin ilmeisesti, että tauti saa levitä vähän joka puolelle.

HUS:n ylilääkärin viimeaikaiset kommentit, että kansalaisia, joille ei ole vaaraa koronasta, pitäisi alkaa tartuttamaan koronaan, ilmeisesti immuniteettisuojan saamiseksi.

Kuitenkun kun tiedetään esim. Suonessakin olevat "kuoleman"-enkelit, joita ovat jotkut hoitajat ja jopa lääkärirkin, mm. myrkky-hoitajia ja vaikka mitä välinpitämättömiä riittää joukossa. Nämä ovat aika leipääntyneitä työhönsä ja kyllästyneitä asiakkaisiinsa. Haluavat helpomman elämän, ilman meitä monia. Kumma juttu, että juuri vanhusten palvelutaloissa oli koronakuolemia todella paljon. On nähty sekin henkilökunta: eivät välitä asiakkaistaan oikein ollenkaan.

Terveyskeskyksissa ei laiteta tutkimuksiin, vaan Arvauskeskus arvailee ja väittää asioista jotain omiansa, jotain ihan muuta, vähättelee ja lähettää takaisin kotiin.

Myös psykiatrian puolella potilaista halutaan kaiketi hiljaa eroon, koska kys. sairaaloissa pumpataan asiakkaat tarpeettomasti ja vastentahtoisesti, turhaan täyteen mammuttimäärät lääkkeitä. Kaikki tämä, vaikka se ei ole tarpeen useimmillekaan.

Hoitohenkilökuntaa ei sielläkään kiinnosta veritulppavaarat (joita kys. lääkkeet erittäin paljon aiheuttavat), eikä myöskään uniapneasta johtuva tukehtumisvaara. Tämän voin todistaa: heräsin kerran yöllä siihen, kun eräs yöhoitaja tuli ihan kiinni minuun, ilm. kuuntelemaan hengitänkö ollenkaan. Miesystäväni oli jo aikoja sitä ennen kertonut minulle, etten hengitä yöaikaan juuri ollenkaan. Siltä myös pääni ja aivoni joskus usein aamuisin tuntuvatkin, etten ole saanut taaskaan kunnolla happea aivoihin.

Tämäkään oire ei saanut henkilökuntaa vähentämään lääkitystä kohtuutasolle, optimaaliselle hoitotasolle, vaan jatkoivat jättimäärien pumppaamista.

Maallikkokin tietää, että nämä jättimäärät vetää ihmisen tukkoon ja voi aiheuttaa öisin myös hengitysvaikeuksia. Mutta hoitohenkilökuntaa ei kiinnostanut, vaan halusivat ehkä hitaasti päästä minustakin eroon, koska olin valittanut heille asioista, väärästä hoidosta ja menetelmistä.

1

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Väärä paikka avautua asiasta. Oikea osoite on kansanedustajien sähköpostit ja ministerit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      67
      7319
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      70
      7133
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      150
      5773
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      53
      4748
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4119
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3780
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3397
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3328
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      80
      2823
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      187
      2350
    Aihe