Otetaan mallia

Joissakin maissa tehdään sentään oikeanlaisia toimia matujen suhteen. Kannattaisi Suomessakin ottaa mallia muualtakin kuin Ruotsista.
https://mvlehti.net/2020/04/25/bosnian-turvallisuusministeri-vaatii-laittomien-siirtolaisten-vangitsemista-ja-massapoistamista/
12<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Minusta puolan, unkarin, tsekin, viron, liettuan, latvian...jne linja on hyvä. Otetaan mahdollisimman vähän ja ei anneta ikuisenelatuksen statusta ja mahdollisuutta lisääntyä holtittomasti, niin kyllä se ”turvaan” tuleminen loppuu. Tai käy kuten esimerkiksi virossa että menevät kaikki saksaan ja muualle eurooppaan ikuisesti elätettäväksi ja lisääntymään holtottomasti, kun ei ole kelaa, sossua ja rahaseinää jolla voi elättää vielä sukulaisetkin afrikassa....

1Äänestä

sama homma suomeen

1Äänestä

yle julkaisee saman vuoden päästä jos totta?

Äänestä

Ruotsissa olisikin savottaa, koska siellä on lähes MILJOONA laitonta matua pyörimässä ympäriinsä!?

Eivät mitkään vankilat riittäisi heidän majoittamiseen. Tarvittaisiin suuria keskitysleirejä.

Äänestä

Australia uusi seelanti Japani Etelä Korea ja 100 muuta maata ei ota maahan yhtään turvapaikanhakijaa

Äänestä

KE-LA raha on jakamaton arvo jopa n.g.r. eille

Äänestä
  • Kyllä, ja lisäksi meillä on kirjattu lakiin jakamaton typeryys.

    Äänestä

Kannattaa äänestää seuraavissa vaaleissa. Ehkä tulee muutosta jos tarpeeksi moni äänestää "oikein".

Äänestä

Voi pahus Ramadaania viettävät ! Joutuvat pian nälkää näkemään , no ei vielä, on sen verran pimeetä vielä yöllä ettei tarvi kusettaa kuin Hölmölandiaa !!!!!!!!!!!!

Äänestä

Mutta ne sopimukset?! VOI, VOI! Nyt hutisalo konsultoimaan.

Äänestä

Ohisalon tulisi erota...

Äänestä

Haittamaahanmuutto Suomeen perustuu yksinomaan maahanmuuttajien lahjontaan ilmaisilla asunnoilla, tavaroilla, palveluilla ja rahalla. Haittamaahanmuuttoa Suomeen ei olisi edes olemassa, ellei valtio lahjoisi maahanmuuttajia tänne tulemaan ja tänne jäämään! Voiko tyhmempää maahanmuuttopolitiikkaa ollakaan?!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joissakin maissa tehdään sentään oikeanlaisia toimia matujen suhteen. Kannattaisi Suomessakin ottaa mallia muualtakin kuin Ruotsista.
https://mvlehti.net/2020/04/25/bosnian-turvallisuusministeri-vaatii-laittomien-siirtolaisten-vangitsemista-ja-massapoistamista/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu