Vokkiasukkaat pakkotöihin

pelloille, ovat saaneet turvapaikan joten sen ansiosta voi tehdäkin jotain muuta kuin loisia!!
2<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vokkiasukkaat on varattu pelkästään suvakkiakkojen ”viihdytyskäyttöön”.
Työnteossa Sapeli tylstyy ja kyntö jää tekemättä!

1Äänestä

He voisivatkin tehdä pelloilla töitä. Persut kelpaavat vain linnunpeläteiksi vai oletteko kuulleet esim. Halla-ahon tehneen joskus töitä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

pelloille, ovat saaneet turvapaikan joten sen ansiosta voi tehdäkin jotain muuta kuin loisia!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu