Varmakatsastus Roihupelto kokemuksia?

Anonyymi

Itselläni erittäin huono kokemus tästä paikasta. Katsastin autoni ko paikassa viimeviikolla. Ei mennyt läpi. Eikä siinä vielä mitään, ymmärrän tämän. Kertoivat hinta-arvion korjauksesta ja varasin ajan heille korjaukseen tämän viikon maanantaille. Vein auton sovitusti korjattavaksi. Sanoivat että voisin hakea auton vielä samana päivänä. Soittivat kuitenkin myöhemmin iltapäivällä että auto ei tulisi valmiiksi samana päivänä koska jokin osa puuttuu ja tulee vasta seuraavana päivänä. Eivät pahoitelleet edes asiaa. Soittivat sitten seuraavana päivänä ennen puolta päivää että auto olisi valmis. Mennessäni autoa hakemaan näin ei kuitenkaan ollut. Jouduin odottamaan paikan päällä kokonaisuudessaan kolme tuntia. Maksaessani kortilla, ei heidän kortinlukijansa toiminut. Yrittivät vain pari kertaa, eikä kokeilleet edes toista vieressä olevaa kortinlukijaa. Kyselivät onko minulla joku maksuraja kortissa tms. (Minulla ei ole mitään maksurajaa ja katetta tilillä kyllä oli riittävästi, kyse ei ollut siitä). Ehdottivat sitten että ottaisivat vain osan maksusta kortilla ja loput halusivat sitten käteisenä. (Hieman outoa mielestäni varsinkin näin korona-aikana kun käteistä ei juuri käytetä) Käteistä minun piti lähteä automaatilta nostamaan. Olisi pitänyt lähteä kävellen etsimään lähintä automaattia. Kun pyysin saada käydä itse omalla autollani se ei onnistunut, vaan kyytiini änkesi katsastusaseman työntekijä mukaan!! Kysyin että oletko tosissasi että änget samaan autoon näin korona-aikana pienen rahasumman takia jonka kyllä teille kunnon kansalaisena tuon enkä juokse karkuun?! Uskomatonta toimintaa!! Tämä herra sitten istui autossani sen aikaa kun nostin rahat automaatilta. Ja matkalla takaisin katsastusasemalle autossani alkoi välillä syttymään ABS-valo. Kysyin että mikä juttu tämä on? Onko jokin vielä korjaamatta? Sanoi siihen että tämä on jokin eri vika että jos haluat sen korjattavan vielä niin pitäisi maksaa lisää. Tästä eivät olleet sitten mitään maininneet, vaikka nimenomaan olin pyytänyt hinta-arvion kaikista korjattavista vioista.
Palattuamme katsastusasemalle halusivat vielä uudestaan tarkistaa autoa. Tutkivat ja jotain tekivät. Sanoivat että tämä ABS-valon palaminen tosiaan johtuu jostain muusta viasta jonka korjaaminen taas olisi ihan eri juttu, mutta tästä eivät olleet katsastuksen eikä huollon hinta-arvion yhteydessä maininneet. Siinä vaiheessa sanoin vaan että antaa olla! Maksoin käteisellä loput alkuperäisestä korjaus-summasta ja lähdin!! Todella kieroa toimintaa ja varmasti olisi maksupääte oikeesti toiminut mutta halusivat vetää sivusta itselleen!!

7

6663

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kummasta sait huonoa palvelua? Katsastusasemalta vai korjaamolta? Tekstistäsi ei selviä. Sama kaveri ei voi olla katsastanut ja korjannut autoasia. Toisaaltä, tämä pulju näyttää olevan joidenkin rättipäiden omistuksessa eli siellä voi tapahtua mitä vaan.

      • Anonyymi

        Samat kaverit siellä pyörii katsastuksessa ja korjaamolla.


      • Anonyymi

        Ja varmaankin pääkaupunki seudulta.


    • Anonyymi

      Teetä tutkinta pyyntö paskoissa. Onhan se kansalais oikeus.

      • Anonyymi

        Törkeä käytös asiakasta kohden,vie tää romus muualle' vi...un täältä.Menin samana päivänä toiseen paikkaan laitettuani pikku viat mitkä oli merkanut ja leima tuli!!Pois tuollainen katstja juippi"👹


    • Anonyymi

      Niin, tuossa on sellaista uussuomalais-standardin mukaista palvelua saatu. Turha valittaa, todennäköisesti olet itse vaikuttanut tilanteen syntyyn. Kolikon toinen puoli on se, että kun on maahanmuuttaja palvelemassa, niin monet oikein suurennuslasilla kyttäävät "virheitä", ja sitten niiden johdosta uhriutuvat. Tässä sellaista edustaa mm. tuo lapsellinen maksuvaikeuksista palveluntarjoajan syyttäminen. Yrittivät vielä ratkaista tilannetta, ja sekin oli sinusta väärin. Kehotan sinua olemaan yhteydessä pankkiisi, ja mahdollisesti myös mielenterveyspalveluihin, vaikka sinusta ei siltä tuntuisi.

    • Anonyymi

      Täällä sama kokemus surkeasta palvelusta. Mainostavat peräkärryn katsastusta mutta netin kautta ei voi vrata, kukaan ei vastaa puhelimeen tai viesteihin. Paikan päällä on kyllä koko suku paikalla mutta palvelua ei saanut eikä kuulemma edes ole mahdollista katsastaa peräkärryä vaika ihan hinnastossakin se mainitaan. Ei ikinä enää tuonne!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      107
      6788
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      382
      6428
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      62
      3223
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      117
      2728
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2360
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1824
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1687
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1535
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1357
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1247
    Aihe