Pelokkuuttaan änkyttävä mestari ei pärjää väittelyssä älykkäämmilleen, eli muille keskustelijoille.
Halla-aho nujerretaan A-studiossa jälleen
Anonyymi
36<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Halla-aholta jos kysytään kaksi tai kolme kysymystä yhtä aikaa niin sillä menee pasmat ihan sekaisin. Nähtiinhän se jo viime vaaliväittelyissä.
Joo, ei se ole mikään älykäs keskustelija.
Miksi ei voi kysyä yhtä kysymystä kerrallaan? Yksinkertaisilla ihmisillä on asioihin yksinkertaiset vastaukset.
Jos toimii pääministerinä kriisin aikana, niin niitä kysymyksiä tulee kymmeniä kerralla joka päivä. Siinä ei ehdi nieleskelemään turhaan kun pitää toimia.
Hehheh!
Sanna Marinko se vastaa kymmeneen kysymykseen yhtä aikaa?
On se melkoinen naisoletettu!
Lesbon tytär, joka kieltää isänsä! Siitä on hyvä lähteä.
Yksi kysymys pääministerille: miksi häpeät isääsi?
Hyvin on Marin hoitanut Suomen johtamisen ja kaikki tuhannet kysymykset, kun jopa valkoinen talo kehuu vuolaasti.
Taitaa olla homomies, joka kuitenkin on onnistunut lisääntymään vaimonsa kanssa. Mistä noista v*tun friikeistä nykyään tietää?
Eihän tuolta saa vastausta edes peruskysymyksiin. Suomen kaikkien aikojen huonoin pääministeri, todellinen häpeä!
Koko eukko on valittu virkaan juuri poikkeustilanteen läpimenon ajaksi. Kukaan pätevä ei haluaisi nyt ryvettää itseään.
Pääministeri ei tunne isäänsä eikä häpeä häntä, hänen äiti heitti alkoholistimiehen ulos kodistaan. Oikea ratkaisu.
Vaikeista olosuhteista huippupaikalle noussut koulutettu nuori lahjakas nainen. Siihen on hyvä päätyä.
Kaikkiin kysymyksiin sama vastaus "luotamme asiantuntijoihin" ja "hävetkää"
Taas on vanha seniili persusetä vetänyt hernettä nenäänsä. Sekä terveydenhoidon- että talouden asiantuntijat kehuvat hallituksen tehneen oikeaan aikaan oikeita toimenpiteitä. Yhdelläkään hallituksella ei ole ollut vastaavaa kansansuosiota. Marin on kaikilla mittareilla onnistunut erinomaisesti ja sekös persujen harmaata setämiestä närästää.
Olet niin pahasti nupistasi sekaisin, että oikea osoitteesi olisi Niuanniemi ja siletä ongelmajätelaitokseen.
Ei ole Sannassa korkeampiarvoista, muuta kuin itsensä korottaminen," joka itsensä ylentää, se alennetaan, joka itsensä alentaa se ylennetään", niinhän sitä sanotaan.
Ei voi muuta, kuin hävetä Sannan puolesta.
Nuo kolme muijaa eivät pärjää edes yhteenlaskettuna Jussin älylle.
Mistä ihmeen älystä mahdat puhua? Vitsiksi varmaan tarkoitit.
Pahansuopuus ja vihan kylväminen ei ole älykyyttä.
Halla-aho tunnustetaan jopa vihervasemmistossa älykkääksi henkilöksi.
Helppo on tunnustaa jos itseensä vertailevat...
Kieltämättä aloittajan provokatiivinen kirjoitus oli aika hupaisa.
Persuksi Halla-aho voi olla älykäs ja yrittää varmasti esiintyä älykkönä. Sokeiden maassa yksisilmäinen on kuningas. Poliittista pelisilmää hänellä on, mutta ei rehellisyyttä eikä suoraselkäisyyttä.
Muuten ei Jussin älykkyys ole ainakaan minuun vaikutusta tehnyt.
Juuri näin, viha ja vihapuhe ei ole sivistystä. Tämän kun persut oppisivat.
Se iso ero ainakin on, että Jussin tuskin tarvitsisi tiedottaa muiden kirjoituksia.
Heh sitä punastelua, kakomista ja nieleskelyä ei kovin vakuuttavana voisi pitää.
kamalaa kunneltavaa
Jos kyselijällä ei ola ammattitaitoa antaa vastaajan vastata kysymykseen se on lähinnä kysyjän onglma.
Jussilla on aina suoralta kädeltä hyvin perustellut argumentit ja hän ei kiljukaulana puhu moukkamaisesti muiden päälle.
Perussuomalaiset herättää tunteita, eli on puolue, joka ei jätä kylmäksi. Jokaisen kyvystä itsenäiseen ajatteluun kertoo sitten se kuinka hyvin asiat mielletään tai kuunnellaan tai edes ymmärretään.
Teitä ärsyttää, että perussuomalaiset haastaa hallitusta, mutta eikö se ole opposition tehtävä. Jos tilanne olisi päinvastoin kiljuisitte heltat punaisena, että pitää haastaa enemmän. Te vetoatte, että kriisiaikana ei saa arvostella, mutta jos virheistä ei moitittaisi kuvittelisivat sekä sokeat seuraajat että joku ministerikin, että kaikkihan menee putkeen!
Jaksakaa ja kestäkää persut, teette hyvää työtä suomalaisten hyväksi. Näitä lätistäjiä riittää joka lähtöön. Kun lätistäjät joutuvat kohtaamaan todellisen vihervassaritodellisuuden alkaa äänet kellossa muuttumaan.
Täyttä puppua. Persuista ei ole ollut mitään hyötyä koko koronakriisin aikana. Pelkkiä jarrumiehiä ja sivusta huutelijoita.
Tekivät,mitä pitääkin..eli vaativat TOIMENPITEITÄ!!! No tuliko niitä... kyllävain, sitten, kun THL.kin malttoi myöntää, että korona tulee Suomeen tai oikeammin TULI. Hallitus tai oikeammin sen asiantuntijat ja avustajat tekevät toimenpide-ehdotuksia. Eihän persut ole hallituksessa päättämässä.... eli mitä itket hyödystä tai hyödyttömyydestä. Montako miloonaa on nyt mennyt haaskiin virheratkaisujen myötä, mietihän sitä!!
Vaatineet polttamaan kännykkämastoja, muuta en ole kuullu.
Osaakohan raukka edes ulos studiosta sen pyörityksen jälkeen johon joutuu?
Olet niin innoissasi, että älä hekumassasi unohda sitä nenäliinapakettia....
A-studio on halla-ahon vienamin sota.
Omalaatuista muminaa josta kukaan ei mitään selvää saa. Kenellä on vastuu, onko tämä mumina kirkkoslaavia.
Saman huomasin, niin meni luotto siihen mieheen.
Oli Halla-aho hiljaista poikaa. Hyvin sovitteleva. Häikäisikö Ohisalon kauneus ja punainen puku? Halla-aho j opa myönsi hallituksen onnistumisen. Samoin Grahn-Laasonen.