TYÖN ORJAT NOUSKAA!!!
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Näin on, siksi odottelen luvattua vappusatasta, että voisin ostaa kunnon sivuleikkurit sorron kahleiden katkaisuun.
Voitte muuttaa Venetsuelaan ,paratiissin,
Johan kommarit ja sossikaiset taas saitte punahallituksenne viherhihhuleineen ja äärivasemmistolaisine anarkistisiipineen. Yhtä punaista hallitusta ei ole tainnut Suomessa olla sitten skdl:n ollessa valloilla.
Ainut vaan että Poliitikonne ovat jälleen vedättäneet teitä. He eivät aja työläisen, palkansaajan, sairaan, vammaisen, eläkeläisen kuin uonnonkaan asiaa. Vaan aivan jotain muuta. Omia, ja hyväveljiensä sekä -siskojensa asiaa.
Työn orjat sorron yöstä nouskaa !
https://www.youtube.com/watch?v=pbLP-stgog0
EK toivottaa hyvää vappua.
Väitän että aloittaja ei ole edes töissä.
Niin tyhmä komukka, että hänen tasoiselleen tarkoitetut työt on tehty ajat sitten Kiinassa.
Eihän tässä nyt irrota voi, kun kela ja sossu pitää kiinni. Jos irtoilee, niin jää tyhjän päälle.
Työn orjilla eli kommareilla on muutama maa vielä joihin pitäisi pyrkiä unelmaansa toteuttamaan. Kuuba, Venezuela, Kiina ja Pohjois-Korea! Pyrkikää näihin maihin!
Miten kommunisti hankkii ruokansa jos ei ole palkkatuloa? Kommarit märehtii jatkuvasti kuinka muka kapitalistit rikastuvat heidän työpanoksella, mutta eikö juuri se paha kapitalisti ole palkanmaksaja.