Muutto knummel

Anonyymi

Onx tääl ketää ketä asuu knummi esim geissis mitkä on best mestat nykyy geissis

6

342

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sundsbegista tai Sarvvikista ostat oman kämpän niin ihan ok. Tai sitten Porkkalanniemestä ihan eteläpäästä, on ainakin riittävän kaukana mistään vuokrataloista, niissä kun ei asu muuta kuin paskasakkia.

      • Anonyymi

        Ja vihervasemmisto kommunisteja. Yhteiskunnan elättejä ja työnvieroksujia.


    • Anonyymi

      Onko ehdotusta mistä päin Kirkkonummea kannattaa tai nimenomaisesti ei kannata ostaa omakotitalotonttia? Omakotitalon rakentaminen olisi siis mielessä ja kaikki vinkit otetaan vastaan, nyt ne on hyviä kun ei vielä ole sitä tonttia.

    • Anonyymi

      Kantvikin ympärillä on omakotitonttiryppäitä, en tiedä ovatko jo täynnä, luulisin että eivät. Kunnan väki tietää. Rauhallista aluetta. Keskustasta voi hankkia ostamiset, yleensä töissä käydään siellä päin, jos ei sitten Upinniemessä. Kantvikisssakin on pieni kauppa perustavikkeiden ostoon. Nyt aloitetaan liikuntapuiston rakentaminen. Olen itse viihtynyt vuodesta 2004.

    • Anonyymi

      Kantvik, Sundsberg, Jorvaksen ympäristö lähes Tolsan asemalle asti, keskustan pohjoispuolella lähellä Meikon aluetta hyviä rivarialueita.
      Vältä keskusta, Masala, Gesterby. Lähes purkukuntoisesta talosta ei kannata kämppää ostaa, niissä asuu yhteiskunnan pohjasakkaa vuokralaisena, varastavat kaiken mikä irti lähtee ja yöt saat nukkua kuulosuojaimet korvilla.

    • Anonyymi

      JOS ITE MUUTTAIS ESIM KIRKKONUMMELLE NIIN TOLSAAN TAI KANTVIIKKIIN TAI PORKKALANNIEMELLE

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      29
      1216
    2. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      58
      1005
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      933
    4. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      54
      883
    5. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      771
    6. 65
      748
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      81
      706
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      38
      678
    9. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      82
      672
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      30
      615
    Aihe