Onko Suomi Lintukoto?

Anonyymi

Neuvostoliitto tuli ja meni. Meillä suoranaisesti pelättiin keskustella aiheista jotka saattaisivat vaikuttaa maidemme välisiin suhteisiin. Nyt olemme samassa tilanteessa Venäjän kanssa. Edelleenkin löytyy varottavaa. Tappaminen Syyriassa jatkuu. Ei coronavirus sitä mitenkään rajoita. Venäjä on aiheuttanut nykyhistorian suurimman humanitäärisen katastrofin sitten toisen maailmansodan eikä EU pysty tekemään mitään sen pysäyttämiseksi. EU:n kyvyttömyys näkyy vähän joka asiassa. Me rahoitamme Irania mutta emme pysty auttamaan viruksesta kärsiviä maita kuten esim. Italiaa.
Uusimpana tulokkaana Venäjän rinnalle on tullut Kiina. Yritykset kaikkialta maailmasta ovat hakeutuneet sinne halvan työvoiman innoittamina näin rikastuttaen omistajiaan. Olemme nostaneet maan elintasoa pisteeseen jossa pärjäävät jo omillaan. Kiina on suoranaisesti varastaut sinne viedyn teknologian. Samaan malliin kuin Venäjä aikanaan ja sama jatkunee.
Joskus aikoinaan Suomi oli jollain tapaa vaatimassa ihmisoikeuksia mailta joiden kanssa se halusi käydä esim. kauppaa. Ne ajat ovat menneet. Kiina polkee ihmisoikeuksia surutta. Siellä käydään elinkauppaa jonka johdosta on tapettu satoja tuhansia ihmisiä. Esim. vuosien 1999 - 2006 aikana tehtiin 10.000 elinsiirtoa (munuaiset, maksa, ym.) vuodessa. Eikä tahti siitään ole muuttunut. Muualla maailmassa elinsiirtoa joutuu odottamaan 1 - 2 vuotta mutta heillä se onnistuu viikossa ja parhaimmillaan muutamassa tunnissa. Heidän mukaansa vapaaehtoisia luovuttajia löytyy kuin myös kuolemaan tuomittuja. Falun Gong on muutama miljoonainen ryhmä ihmisiä joita otetaan kiinni ja joita käytetään elinkaupassa. On jopa sairaaloita joissa ihmisiä avataan jopa elävinä, puuduttamatta ja ruumiit poltetaan. Kiduttaminen on maassa jokapäiväistä. Jälleen koulutukseen joutuneita kidutetaan päivittäin. Kaduilla kiinniotettuja ihmisiä potkitaan ja hakataan surutta. Tämä ei millään tavoin hetkauta meitä suomalaisia. Kauppaa on käytävä ihmishenkienkin uhalla. Onko se sitä, ettei meille asiasta puhuta, ei tiedetä? Siihenkö vedotaan?
Valehtelukulttuuri on tätä päivää. Venäjän Lavrov on tästä surullisen kuuluisa. Hän on Venäjän kasvot. Iran on toinen hyvä esimerkki. Pahimpia rikollisia joita Suomi EU:n nojaten avustaa. Uskotaan kaikki mitä sille valehdellaan. Aivan käsittämätöntä. Ymmärrys hoi älä jätä. Ja pahimpana kaikessa tämä Kiina. Nyt heillä on jopa varaa uhata. Australia sai sen karvaasti tuta, kuten monet muutkin. Korona-virus alkoi Wuhanista. Se on laboratorio tuote. Aluksi Kiina sanoi sen karanneen eläintorilta. Nyt he sanovat, ettei heillä tälläisiä toreja ole lainkaan.
Ja tämä WHO. Samaan kategoriaan kuuluu sekin. Suomi jopa lisäsi avustusmäärärahoja. Tämä WHO:n pomo on Etiopian marxsistisen hallituksen entinen terveysministeri. Kiina avustaa maata huomattavalla rahasummilla johtaen vääjäämättä hyviin ystävyyssuhteisiin. Päätelkää itse miksi kaikki mitä Kiina tekee ja sanoo on esimerkillistä. Muun maailman tulisi ottaa oppia Kiinasta.

Miten ja minne tätä Suomilaivaa oikein johdetaan? Mutta teille jotka olette englannin kielen taitoisia ja kiinnostuneita mitä oikeasti maailmalla tapahtuu annan YouTube'sta pari kanavaa mitä katsella.
Eka: How WHO Corruption Helped It To Spread/China Uncensored
Toka: Leaked Document Show Hid Info On Virus Human Transmission/Cross Roads/Joshua Philipp. Hän on maailmalla kuuluisa tutkiva reportteri.
Paljonkin olisi sanottavaa mutta tämä lyhykäisyydessään on tässä.

3

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taisi unohtua tarinastasi se miten on mahdollista 10.000 elinsiirtoa vuodessa. Elinsiirtoa tarvitsevat, ympäri maailmaa, matkustivat Kiinaan, jäihän odotusaika lyhkäiseksi. Siis bisnestä. Ei se halpaa ollut. Pari sataa tuhatta dollaria/elin. Kiina tarvitsi ulkomaan valuuttaa kaupankäyntiin sillä jeneillä ei saanut mitään ostetuksi. Tapetun luovuttajan hinnaksi vallan kohtuullinen. CCP on hirviö puolueeksi. Suomen olisi parempi pysyä erossa tekemisissään tällaisen hirviön kanssa. Kiina käyttää myös hyväkseen kehittyviä maita bisneksillään saattaen ne velkavankeuteen ja käskyvaltansa piiriin. Kaikki tänä päivänä Kiinasta tuleva tieto on täysin epäuskottavaa.

    • Anonyymi

      Kiinassa tapettiin myös miljoonia lapsia kun maassa oli yksi lapsi/talous politiikka. Mutta nyt Kiina on tapattamassa lisää kansalaisiaan coronaviruksen johdosta. CCP on kanisteri porukka joka ei välitä tippaakaan montako kansalaista maassa kuolee. Virusepidemian tappamia jo nyt saattaa olla useita miljoonia sillä viimeisten tietojen mukaan epidemia on karannut käsistä.
      Suomessa ollaan iloisia kun kauppa alkaa taas käymään Kiinan kanssa. Nämä ahneet paskiaiset menivät sinne voittojen toivossa ja voittoja he saivatkin. Mutta nyt on viimeinen hetki vetää kaikki toiminta maasta pois.

    • Anonyymi

      Lintukoto on ollutta ja mennyttä. Mutta jotenkin käsittämätöntä on että täällä suomessa voi jotkut terrorisoida jo koulussa taitaa olla joidenkin mielestä etu mitä törkeämpi on jo koulussa ja jopa joutuu lopettamaan koulunsa kesken kun aiheuttaa toisille/ toiselle vahinkoa tämä yhteiskunta on muuttunut niin alimmasta yhteiskunta luokasta ylimpään sillä siellähän ne johtajat yleensä on ja niin ollen hekin kannustavat sen kaltaiseen käyttäytymiseen mistä pitäisi olla rangaistus. Aivan selvästi sellainen joka tekee muiden elämästä yhtä h###ttiä saa vielä palkinnon ja kehuja eikä tarvitse Kiinasta esimerkkiä etsiä teitä ihmisoikeusloukkaajia on täällä Suomessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      63
      6783
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      68
      6772
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      147
      5438
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4483
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4089
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3650
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3228
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3153
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      75
      2769
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      40
      2259
    Aihe