Kirkot moskeijoiksi

Ruotsissa suunnitellaan kirkkojen muuttamista moskeijoiksi.

Martin Lutherin aloittama kristillisyyden alasajo saavuttaa näin kulminaatiopisteensä.

Mutta ei niin pahaa, etteikö jotain hyvääkin:
moskeijoiksi muutetuissa kirkoissa ei ainakaan vihitä homoja "avioliittoon" eivätkä naiset esiinny "pappeina".

Tutkimattomat ovat Herran tiet!
5446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minne Tuulikki menee sit töihin?

Äänestä

Kirjoituksellasi tollo!

Pitää olla seuraavanlainen tonokki, että näkee vielä pöllömmät islamistit luterilaisia
parempina.

Jos ei parempaa tekstiä tule, pysy poissa!

Äänestä
  • Onko niitä luterialaisia hullumpia olemassakaan

    Äänestä

  • Jos sinä edustat luterilaisia, niin islamilaiset ovat ainakin teitä sivistyneempiä. He eivät solvaa ja panettele kanssaihmisiään, vaan osaavat keskustella asiallisesti.

    Äänestä

  • Tabula rasa kirjoitti:

    Jos sinä edustat luterilaisia, niin islamilaiset ovat ainakin teitä sivistyneempiä. He eivät solvaa ja panettele kanssaihmisiään, vaan osaavat keskustella asiallisesti.

    AK-47 on puhunut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Spartacus kirjoitti:

Ruotsissa suunnitellaan kirkkojen muuttamista moskeijoiksi.

Martin Lutherin aloittama kristillisyyden alasajo saavuttaa näin kulminaatiopisteensä.

Mutta ei niin pahaa, etteikö jotain hyvääkin:
moskeijoiksi muutetuissa kirkoissa ei ainakaan vihitä homoja "avioliittoon" eivätkä naiset esiinny "pappeina".

Tutkimattomat ovat Herran tiet!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu