Vimpelissäkin on nyt sitten oma maailmanparantaja.
Kyllä mua naurattaa tälläiset julkisuuden hakijat.
Kyllä mua naurattaa tälläiset julkisuuden hakijat.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Ilmastonmuutosta ei kasvisruualla tai koulupinnauksella pysäytetä.
Kuka se vouhkaaja on mistä saa tietoa
Aikuiset ihmiset hävetkää! Säälittävää dissata fiksuja nuoria ihmisiä, jotka yrittävät korjata teidän sukupolvenne aiheuttamia ongelmia maapallollemme.
Ja höpö höpö,mee kiinalaisille valittamaan.
Aikuiset ihmiset hävetkää! Säälittävää dissata fiksuja nuoria ihmisiä, jotka yrittävät korjata teidän sukupolvenne aiheuttamia ongelmia maapallollemme. Lopeta paskan jauhanta
Maailma paranee , kun Vimpelissä muutama koululainen syö rehua.
Tämä likka yrittää päästä julkisuuteen.
Kuva jo ilkan etusivulla.
Lapsellista.
Mitä pienen piirin vimpeläiset on itse tehneet Vimpelin tai yhteiskunnan eteen? Ei moni niin mitään mutta valittaa täällä osataan, ihan olisi vientituotteen ainesta. Se on kamala juttu että me nuoremmat ajattellaan omilla aivoilla ja haluataan oikeasti ainakin yrittää muuttaa maailmaa. En ihan kaikesta olekaan aloituksessa mainitun tytön kanssa samaa mieltä niin hänelle lähtee propsit siitä että huutelusta huolimatta on oma itsensä ja seisoo sanojensa takana. Vähemmästäkin masentaisi. Mutta kateellisia täällä pohjimmiltaan ollaan eli siitä aloitus sikiää. Kaikki uusi ja erilainen pelottaa eli kannattaisiko kaivaa jo potero? Maailma voi loppua jo huomenna.
On kyllä selkeää ja järkeenkäyvää puhetta tällä tytöllä, etenkin kun vertaa kuntaliitosvouhottajiin. He ei mitenkään perustele asiaansa, hoetaan vaan kuntaliitosta, maksimissaan voidaan osata liittää perään joku vuosiluku. Paljon olisi kuntaliitosvouhottajilla opittavaa näistä ilmastosta kiinnostuneilta. Vaikka faktan tarkistus voisi olla ensimmäinen aihe.
Ilmastonmuutosta ei kasvisruualla tai koulupinnauksella pysäytetä:sanoi Ellun kana
Vimpelissäkin on nyt sitten oma maailmanparantaja.
Kyllä mua naurattaa tälläiset julkisuuden hakijat. Ellun kukko
Äänestäkää vihreitä niin maailma pelastuu.Niin ja lopettakas puunpoltto😃
On kyllä selkeää ja järkeenkäyvää puhetta tällä tytöllä, etenkin kun vertaa kuntaliitosvouhottajiin. He ei mitenkään perustele asiaansa, hoetaan vaan kuntaliitosta, maksimissaan voidaan osata liittää perään joku vuosiluku. Paljon olisi kuntaliitosvouhottajilla opittavaa näistä ilmastosta kiinnostuneilta. Vaikka faktan tarkistus voisi olla ensimmäinen aihe. Olen joka paikan KROLLI joten kirjoitin tämänkin kirjoituksen olen vähän tyhmä anteeksi.
Kukas tämä ilmastovouhotta ompi?
Älykäs ja taitava tyttö joka osaa käyttää julkisuutta oikealla tavalla.
Ei Pro -Alajärvi ole päässyt mihinkän lehtee, taitaa olla usko kuntaliitokseenki mennyt koko liikkeeltä.
Ympäristöasiat on n uorile tärkeämpiä kuin joku tappiollinen kuntaliitos.
Se varmaan korpeaa, jos ei ole tyttö saanut äidinmaidossaan maalaisliittolais-keskustalaista ajattelutapaa. Mihin jäänyt mollaajilta huomio että sama 'vouhottaja' on tehnyt nuorisoaloitteen koirapuistosta JOTA OLLAAN TOTEUTTAMASSA elikkä kh/valtuuston päätökset on.
Ompa reipas ja aikaansaava nuori, Pro Alajärvi ei aiheuta edes pahennusta.
Monet varmaan muistavat talvet jolloin oli paljon lunta ja joet ja järvet paksussa jäässä. Nyt joulun ja juhannuksen sää ei juuri poikkea toisistaan.
Mitä luulette lastenlapsenne tuumaavan, jos jostain löytävät vaarivainaan kirjoituksia, että ilmastonmuutos on valetta?
Se meinaan tietää sitä, että koko Afrikka muuttuu elinkelvottomaksi ja väestö muuttaa kuka minnekin. Eurooppa on tulevaisuudessa lähellä sitä mitä Afrikka oli ennen, joten tännehän he suuntaavat. Väkiluku lienee tuolloin n. miljardi, joten Euroopan väkiluku kolminkertaistuu.
Kiinassa valmistettuja vaatteita päällä on hyvä huutaa kasvisruokaa kouluun.
Ilmasto on ollut joskus niin lämmin että etelämantereellakin on kasvanut puita. Ilmasto muuttuu , mutta ihan muusta syystä kuin vihervasemmisto väittää. Lähinnä vihervasemmisto ratsastaa ilmastonmuutoksella pelottelulla ja ajaa sillä omia poliittisia agendojaan.
Ilmasto on ollut joskus niin lämmin että etelämantereellakin on kasvanut puita. Ilmasto muuttuu , mutta ihan muusta syystä kuin vihervasemmisto väittää. Lähinnä vihervasemmisto ratsastaa ilmastonmuutoksella pelottelulla ja ajaa sillä omia poliittisia agendojaan.Just näin vihreät on hulluja vuohottajia, kukas tämä vimpelin vouhottaja
Vimpelissäkin on nyt sitten oma maailmanparantaja.
Kyllä mua naurattaa tälläiset julkisuuden hakijat. Kysyn kuka on ilmastovouhottaja. Kysely Saarijärveltä Ellunperse
Siinäpäs naurat!
Minä muistan kun kolmekymmentäluvulla kylvettiin ruista tammikuussa. Silloin ei ollut piiperöitä. Kylmät talvet tuli ilman hörhöjä.
Minä muistan kun kolmekymmentäluvulla kylvettiin ruista tammikuussa. Silloin ei ollut piiperöitä. Kylmät talvet tuli ilman hörhöjä. Kukas tämä vouhottaja on kysyn vaan. Täältä savosta. Ellun tavara
Minua naurattaa kuntaliitosvouhottajat.
Emme lopeta koskaan kyselyitä tästä vouhottajasta isoporukka jaksaa kysellä.
Minua naurattaa ilmastovouhottaja Vimpelissä
Siinäpäs naurat, ei mitään vaikutusta.
Lapset on lapsia.Kun aikuistuu,häpeää vouhotustaan.
Lapset taas häpeää näitä kuntaliitosvouhottajiin, tuolla asenteella maamme itsenäisyys olisi luovutettu taisteluita 40-luvulla.
Vimpelin nuoriso on ylpeitä vanhempiensa kommenteista NOT. Noloja noloja.
Antakaa nyt tytön vouhottaa.
Aikuiset ihmiset hävetkää! Säälittävää dissata fiksuja nuoria ihmisiä, jotka yrittävät korjata teidän sukupolvenne aiheuttamia ongelmia maapallollemme.ANUSTAPPIAOSTAMAAN
Pienen piirin pienet kateelliset itkut, toivottavasti näijen omat lapset jää vanhusten luo asumaan tai osaa olla muuttamatta kahta kilometriä kauemmas että ei maailman pahuus ja väärä ajattelutapa tartu.