Maahanmuuttorintamalla ei hirveästi nyt

tapahdu, ja sen huomaa palstasta kun vanhoja avauksia nostellaan ylös.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

3-miljardia siihen uppoaa joka vuosi vähintään, vetäähän se hiljaiseksi ja haitat vielä päälle, miksi suomi tuhotaan silmiemme alla

Äänestä

Vai ei muka tapahdu!? Oletko tyhmä, sokea, vai valehteleva kiihkomamuttaja? Veikkaan jälkimäistä.

Rajat ovat koko ajan olleet täysin auki matujen tulla, vaikka suomalaisia estettiin liikkumasta omassa maassaan.

Kahtena edellisenä vuonna tuli yhteensä 160 000 ulkomaalaista Suomeen Migrin tietojen mukaan. Sehän on "vain" runsaat neljä kertaa mamutulvan verran!

Hallitus tekee kaikkensa, jotta tuo kauhea tuhoava tulva ei pysähtyisi edes korona-kriisin aikana!?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tapahdu, ja sen huomaa palstasta kun vanhoja avauksia nostellaan ylös.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu