Mistä kotoisin?

Kommunisti Li toivotteli hallituksen infossa hyvää iltaa "munkin puolesta".
Ensimmäistä kertaa kuulin luostarinkin osallistuneen kokoukseen.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Onhan tuo kyllä nunnan näköinen, mutta kun puolue on Lusiferin reviirillä.

Äänestä

Kyllähän nuo kaikki tarvitsee Jeesusta.

Äänestä

Eiväthän kommunisti punikit kuulu mihinkään uskonnolisiin piireihin.
Kommunisti punikkien jumalhahmot ovat: Karl Marx. Lenin ja Stalin.
Aika lähelle pääsee myös muslimien uskomukset ja heidän Profeetta Muhammed.
Tosiaan, mielenkiintoista keneltä munkilta hän terveisiä lähetti ?
Olisi historiallista, jos kommunisti punikit olisivat noin paljon lähestyneet uskonnollisia ryhmittymiä.

Äänestä
  • Ne saatanan vasurit junaili aikoinaan asiat siten että te pummit voitte makailla valtion siivellä kohdusta hautaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ne saatanan vasurit junaili aikoinaan asiat siten että te pummit voitte makailla valtion siivellä kohdusta hautaan.

    Elähän pilkkaa eläkeläisiä juippi!

    Äänestä

Niin piti tuohon vastata, että tuo kommunisti punikki Li on turkulainen, tai jostain sieltä päin.

Äänestä

Niin piti tuohon vastata, että tuo kommunisti punikki Li on turkulainen, tai jostain sieltä päin.

Äänestä

Tiedä häntä ovatko nunnia vai ei, mutta kummastuttaa noiden vaatteiden väri.
Yhdelläkään ei ole nähty kuin mustia vaatteita.

Tokihan tiedetään että musta laihentaa ihmistä, mutta musta on hautajaisvaatteiden väri, aivan kuin olisivat jok'ikinen päivä hautajaisissa, kun työssään ovat.

Voi tietysti olla, etteivät osaa valita muita vaatteita kuin mustia. Mutta noinkin nuoria ja kersojen äiteenä luulisi olevan vielä elämässä muutakin kuin mustaa värivalinnoissa.

Äänestä

Pitänee+korjata+tässä+ketjussa+oleva+väärinkäsitys.++Li+on+vassu,+ei+kommunisti,+kommunistejä+ei+Suomessa+ole+enää+montakaan,+kaksi+kommunistista+puoluetta+kyllä+löytyy,+eikä+kumpikaan+niistä+ole+Vasemmistoliitto.++Kaksi+puoluetta+sitä+varten+kun+niillä+on+keskenään+eri+näkemys+kommunismista.+Toinen+on+Marxilainen+ja+toinen+Stalinistinen+puolue.++++KTP+ja+SKP+on+nämä+viimeiset+kommunistiset+puolueet,+kannatus+niillä+on+jotain+0,3%+vai+oliko+peräti+0,2%.Vasemmistoliitto+taas+eroaa+näistä+kommunisteista+paljon,+joten+on+harhaista+väittää+Anderssonia+kommariksi,+kun+hän+on+vassu.

Äänestä

Andersson ei eroa mitenkään kommunistista. Samaa räkyttämistä ja sivistymätöntä käytöstä jatkuvasti. Eikä hän ole yksin kommunistiaatteineen vasureissa. Nimihän voi olla vaikka Taivaanrannan Taiteilijat tai Vihreät, ei se takaa ettei siellä ole kommunistisia ajatuksia.

Äänestä
  • ''Samaa räkyttämistä ja sivistymätöntä käytöstä jatkuvasti.''
    Ihan kuin persut:)))

    Äänestä

  • Nähtävästi et sitten tiedä mitä se kommunismi on, kun olet tuota mieltä.

    Äänestä

Persujen tehtävä on olla maatiaispuolue ja ajatella ja toimia asiaan kuuluvalla tavalla. Se on heidän tehtävänsä ja hyvä niin. Ilman persuja demarit joutuisivat nokkimaan toisiaan, mitä toki tapahtuu nytkin.
Vasemmistolaisten epätoivoisena aatteena on taas oikeistolaisten tuhoaminen ja surmaaminen, kuten sata vuotta sitten. Suteenhan se meni silloinkin ja pahasti.
Vasemmiston kohtalo on olla aina orjan asemassa, vaikka mustakaapudemarit juuri nyt naisten gallupvastauksiin perustuen ovatkin hetkellisesti podiumilla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kommunisti Li toivotteli hallituksen infossa hyvää iltaa "munkin puolesta".
Ensimmäistä kertaa kuulin luostarinkin osallistuneen kokoukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu