Marin ei osaa johtaa

Se on tietysti ymmärrettävää koska hän on nuori, kokematon tyttönen. Suomen ongelma on se että meillä on näin vaikealla hetkellä nuorten tyttöjen hallitus josta puuttuu johtajuus, kokemus ja kyky selkeisiin ja kunnollisiin päätöksiin. Nyt tarvittaisiin jämäkkää miestä johtoon.
33<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Naiset ovat hormooniensa vankeja. Ei kestä kantti kovissa paikoissa.

Äänestä

Joku tutiseva vanha äijäkö siellä pitäisi olla?

Äänestä
  • Ei vaan Jussi!

    Äänestä

Marin on moderni johtaja, joka osaa kuunnella myös muita.

Äänestä
  • Kuulemma sunnuntain ja maanantain 20 tuntia kestäneissä kokouksissa Sanna Marin kuunteli noin 16 tunnin ajan, kun muut naisministerit vuorotellen pitivät puuduttavia puheenvuorojansa.

    Kaikkein kovin pouhekone on tunnetusti Krista Kiuru, joka puhuu ilman papereita 60 minuuttia putkeen, ihan milloin tahansa.

    Hyvä johtaja kuuntelee mielipiteitä vain tiettyyn rajaan saakka. Hyvä johtaja osaa kutistaa pas-kapuheet poikki, ja saa asiat menemään eteenpäin. Tätä puolta nuori kassatyttö Sanna Marin ei toistaiseksi hallitse lainkaan.

    Äänestä

  • Vaikuttaa enemmän asemavaltuutetulta kuin johtajalta. Johtaminen sanellaan mitä ilmeisimmin puolueesta sisältä, ja tämä papukaija toistaa mitä herrat käskee.

    Äänestä

  • kuuntelee etelän maiden anomuksia rahan lähettämisestä ja nyt palestiinalaisten
    vaatimuksia rokotteiden saamisesta

    Äänestä

Häpällistö, että on tuollainen pikkulikka pääministerinä

Äänestä
  • Muistaakseni menneinä vuosina oli myös Suomen "ydinaseasiantuntija" 24 ikäinen tyttö sekin silloin kun kulki Suomea edustamassa ympäri maailmaa.

    Äänestä

sillä "jämäkällä" miehelläsi ei ole hallituksen johtamisesta päivänkään kokemusta.

Äänestä

Tässä trendien perässä hiihtävässä idioottien maassa on tärkeintä että pääsee Elvistelemään ja lesoamaan "tyylipuhtaina sateenkaari" myötämielisinä ja kaikessa on tärkeintä että keulakuvana on nainen. Muilla kyvyillä ei ole merkitystä, mutta pääseepähän lesoamaan kun NAINEN on asetettu pallille istumaan, osaa sitten mitään tai ei.
Tärkeintä on miltä kaikki NÄYTTÄÄ ulkomaille.

Äänestä
  • Voi että sinulla on vaikea ymmärtää, että olet noihin nuoriin ministereihin verrattuna vain suriseva kärpänen!

    Eniten sinua taitaa risoa se, että varsin yleisesti katsotaan, että tuo 'nuorten naisten ryhmä' on onnistunut varsin kelvollisesti.

    Mutta ok, sinä ja sinunkaltaiset olisitte varmaan jo tuhonneet viruksen jo ajat sitten... ja taloutemme olisi jo nousemassa uskomattomiin sfääreihin...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voi että sinulla on vaikea ymmärtää, että olet noihin nuoriin ministereihin verrattuna vain suriseva kärpänen!

    Eniten sinua taitaa risoa se, että varsin yleisesti katsotaan, että tuo 'nuorten naisten ryhmä' on onnistunut varsin kelvollisesti.

    Mutta ok, sinä ja sinunkaltaiset olisitte varmaan jo tuhonneet viruksen jo ajat sitten... ja taloutemme olisi jo nousemassa uskomattomiin sfääreihin...

    Virukset voi hoitaa sairastamalla ne pois, mutta toimivan infran alasajo johtaa kymmenien vuosien katastrofiin. Kun toimintaa muka aletaan yritellä käynnistää syksypuolella, on "käynnistymiskelpoiset" yritykset jo lopettaneet iäksi.
    Surkeaa johtamista ja silmänpalvontaa.
    Elämänkokemattomuus loistaa ja avainasioita ei edes haluta nostaa pöydälle.
    KUN ON NIIN POLIITTISESTI VAARALLISTA ottaa ihan todellisia ongelmia pöydälle.
    "Puuhastelemalla" voi välttyä todellisilta töiltä joihin huomio pitäisi kiinnittää.
    Vieläkö sitäkin pitää erikseen kysyä mitä ne todelliset ongelmat ovat?
    On siinä meillä johto kertakaikkiaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voi että sinulla on vaikea ymmärtää, että olet noihin nuoriin ministereihin verrattuna vain suriseva kärpänen!

    Eniten sinua taitaa risoa se, että varsin yleisesti katsotaan, että tuo 'nuorten naisten ryhmä' on onnistunut varsin kelvollisesti.

    Mutta ok, sinä ja sinunkaltaiset olisitte varmaan jo tuhonneet viruksen jo ajat sitten... ja taloutemme olisi jo nousemassa uskomattomiin sfääreihin...

    Politiikassa ei osaamista katsota. Tärkeintä kuka on mukautuvaisin ja kenellä on ruskein kieli. DEMAREISSA on sama toiminut jo Kalevi Sorsan ajoista ellei sitäkin aikaisemmilta ajoilta. Osaamista ei lainkaan, vastuu ei kuulu kenellekään.

    Äänestä

Eihän Marin mitään johdakkaan. Istuu vain pöydän päässä pääministerin pallilla. Puolue johtaa ja käskyttää Marinia ja Marin tottelee.

Äänestä

Kuuntelee herkällä korvalla.... katsomme ja seuraamme tilannearviota.... luotamme thl lausuntoihin.... jne. jne... satoja kertoja sama virsi

Äänestä

Suomessa on taas kerran nukkehallitus. Nyt ikävä kyllä sananmukaisesti.

Äänestä

Marin luottaa avustajiinsa ja tekee heidän neuvojen mukaan vaikka menisi päin mäntyä. Ei päätökset ole Marinin omia, ei hallituksenkaan.

Äänestä
  • Ja sinä kuvittelet ymmärtäväsi jotain?

    Äänestä

Kuukautisten aikana naiset on sekopäitä

Äänestä

Voi persurukat, ihan itkettää teidän puolestanne 😫

Äänestä
  • Joo, eivät varmaan tajua minkälaisen kuvan antavat omasta ymmärryskyvystään, puhumattakaan sivistystasostaan.

    Äänestä

Marin on samanlainen kuski kuin juuri mopokortin saanut rekkakuskina.

Äänestä

Näin se on. Tosin olihan siinä neiti Antti Rinne ennen tätä (miesfeministi) ja se vasta kamalaa kuraa oli, mutta ei oikeastaan mitää eroa Mariniin, koska sekin on pelkkää kuraa koko esitys.
Olen tullut siihen tulokseen että sdp ei sovi vaativiin tehtäviin.
Sössiviä vastuuttomia jokainen.
Yhden muistan sdp:ltä mutta se jäi eläkkeelle. Olisiko ollut joku Kari .. jotakin.
Se on ollut ainoa sdp edustaja joka tuntui fiksulta ja oli jämäkkäkin.
Eli niin pitkään kun punikki-viher-vassarit heiluu hallitusta esittämässä, meidän maamme valuu hyvinvoinniltaan ja tulevaisuudeltaan alaspäin.
Mitä pidemmälle menee, sen vaimeammat ajat ovat edessä.
Luulen että ei ole muita kun PS tällä hetkellä, mikä on vakavasti otettava taho Suomen johtoon. Siellä on fiksuimmat ja oikeudenmukaisimmat edustajat vaikka media ei niistä tykkääkään.

Äänestä
  • ”Olen tullut siihen tulokseen...” 🤪🤣🤪

    Äänestä

  • Sosialismissa vastuu ei kuulu kenellekään. Tämänhän olemme tienneet ja nähneet koko ajan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ”Olen tullut siihen tulokseen...” 🤪🤣🤪

    Joo, aika koominen kaveri.

    Sillä on kyllä tuossa 'kaikki pelissä' eikä se tietenkään ole sen vika ettei enempää ole.

    Äänestä

On noudattunut järkevää kohtuullisten rajoitusten linjaa. Joka on iso plussa hänelle.
(VS Persujen äärirajoitukset).

Äänestä

Aloittajako muka osaisi johtaa?= Kjähähähähähä.

Äänestä
  • Ainakin paremmin kuin sinä.

    Äänestä

Sanna Marin on jo pelkästään kauneuden perusteella aivan sairaan hyvä johtaja. Siis kerta kaikkiaan vau 💕 meinaatteko, että läskimahaset äijät on jotenkin parempia johtajia? Niitä on nähty vuosien varrella ihan liikaa, kaikki puhuu paskaa. Olen muuten mies ja Sannan vankkumaton kannattaja.

Äänestä

Ei nuoruus ole ongelma, vaikka voisi olla hyvä jos ministereillä olisi alaikäraja. Ongelma on siinä että pahasti häiriintyneet ja todellisuudesta vieraantuneet hyväksytään valtioneuvostoon.

Äänestä

nyt kassatyttö huutelee jussia hoitamaan rokotehommaa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Se on tietysti ymmärrettävää koska hän on nuori, kokematon tyttönen. Suomen ongelma on se että meillä on näin vaikealla hetkellä nuorten tyttöjen hallitus josta puuttuu johtajuus, kokemus ja kyky selkeisiin ja kunnollisiin päätöksiin. Nyt tarvittaisiin jämäkkää miestä johtoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu