Olen muuttunut laihaläskiksi!!

Anonyymi

Olen 14-vuotias 163cm pitkä ja laihtunut 49 kiloiseksi (paino tällä hetkellä) viime kesästä, jolloin painoin 58kg. Tykkään urheilla, ja syön terveellisesti. Nyt kuitenkin viime kuukausina halusin hieman laihemmaksi, mutta minusta tuntuu, että lihakseni ovat kadonneet aivan kokonaan (etenkin jaloista), eikä rasva liikkunut minnekään. Miten pääsen takaisin entiseen, lihaksikkaaseen kroppaani? Haluan isot, kiinteät reiteni takaisin. Onko teillä treenivinkkejä, joilla saisin lihakset kasvamaan, mutta kuitenkin niin ettei rasvaa tulisi lisää? Toivon kovasti, että saisin selvät ohjeet ja mieluiten joltakin ammattilaiselta.

2

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paino on kyllä romahtanut aika nopeasti, mutta kasvavassa iässähän sinä vasta olet. Olen itse suurinpiirtein saman kokoinen, toki hieman vanhempi, mutta kuitenkin... Minulla on myös täysin sama ongelma, joten pliiis neuvoja kaivattaisiin!! Toivelistallani on isot reidet ja peppu, lihaksikas ja urheilullinen olemus.

    • Anonyymi

      Muista että kunnialliset miehet menevät naimisiin vain sellaisten naisten kanssa joilla on siveä menneisyys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1826
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe