https://keskustelu.suomi24.fi/t/11606357/halkosavotan-linkit-osat-1-9
Huh huh. Tässä piakkoin tulee seitsemän vuotta siitä, kun julkaisin ensimmäisen osan Halkosavotasta. Näin se aika rientää.
Se oli ensimmäinen kirjoittamani novelli koskaan, ja siitä tuli pitkä kuin nälkävuosi. Hyvin sitä on luettu ja nyt lukumäärätkin ovat taas näkyvissä.
Seitsemän vuotta sitten tänne tulikin aika paljon eri kirjoittajien novelleja. Nykyäänhän tämä palsta saa novelleja harvakseltaan.
Pallotyttö ja Kononen olivat parhaat kommentoijat ja heille parhaimmat kevätterveiset.
Rekisteröimäni henryxavier-nikkini hävisi bittiavaruuteen, kun en ollut kirjautunut sinne aikoihin. Tämän hx:n rekisteröin samoihin aikoihin vähän eri palstaa varten :D
Hyvää kesän odotusta. Pitäkää itsenne terveinä
Halkosavotan synttärit pian
6
2194
Vastaukset
- Anonyymi
pari kertaa lukenut läpi ja aina tullut
Sen verran utelias olen, että kysyisin, löysikö kukaan uusi lukija seitsemän vuotta vanhaa novelliani?
Ja jaksoiko kukaan mahdollinen uusi lukija lukea sitä kokonaan?- Anonyymi
Joskus tullut osia luettua. Todella hyvä että koottu yhteen hyvä tarina. Hyvää kesää Henrylle t.mature tyttöpoika. Ps. Toivottavasti jaksat vielä kirjoittaa
- Anonyymi
Viime vuonna luin ekan kerran. Pari kertaa tänä vuonna. Kiitos koronan. Lukisin muitakin tarinoitasi, jos vaan löytyisi jostain.
Hyvää jatkoa!Kirjoitin aika monta tarinaa silloin aikoinaan. Varmaan yli kymmenen. Tuollaiset löysin nopeasti:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/11664894/pasi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/12157427/laivalla
https://keskustelu.suomi24.fi/t/12402050/tutustuminen-salilla---
https://keskustelu.suomi24.fi/t/13299264/lapin-lumoa---
Oli niitä tosiaan muitakin, mutta ovat tuolla keskustelujen kätköissä. Joissain tarinoissa oli niin pitkiä kommenttiketjuja, että ne olivat pitempiä kuin itse tarina :D- Anonyymi
h-x kirjoitti:
Kirjoitin aika monta tarinaa silloin aikoinaan. Varmaan yli kymmenen. Tuollaiset löysin nopeasti:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/11664894/pasi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/12157427/laivalla
https://keskustelu.suomi24.fi/t/12402050/tutustuminen-salilla---
https://keskustelu.suomi24.fi/t/13299264/lapin-lumoa---
Oli niitä tosiaan muitakin, mutta ovat tuolla keskustelujen kätköissä. Joissain tarinoissa oli niin pitkiä kommenttiketjuja, että ne olivat pitempiä kuin itse tarina :DKiitos, oli taas antoisa lukuhetki :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 524538
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1494187- 673832
- 1253800
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans433625Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe773453- 983021
- 542875
- 252696
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142404
