Joko olette Persujen trollit riittävästi messunneet että ne teidän MUKSUT eivät tule kouluun kuin vasta kenties joululta 2025?
Joko on riittävästi messuttu?
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Koskas sinä meinaat kouluun taas mennä?
Torstaina oppilaiden kanssa. Olen opettaja. Hyvillä mielin menen. Monta oppilasta ei ole kotiin jäämässä. Tosin minä olen koko ajan käynyt koululla.
Jutut on kuitenkin kuin lapsilla. Ehkä se tarttuu. Vaikuttaa, että lapset ovat opettaneet opettajaa somekirjoitteluun.
Näin varmistuu, että tyhmyys säilyy isältä pojalle. :)
Ei kun äidiltä tyttärelle.
Tutkijat varoittavat että kun nyt rajoituksia puretaan, ne samat toimet joudutaan ottamaan kesällä käyttöön uudestaan. Ei tarvita tutkijoitakaan kun tuon jo ymmärtää.
Tämän hallituksen asenne on selvä. Se halveksii ihmiselämää.
Eikö suomalaisten ihmisarvo olekkaan jakamaton "suvaitsevaisille"???
nytko persuilla on lapsia kun joskushan niitä ei ole.. no tollasia trollit on
älä ruoki trollia
Ihmisarvo on jakamaton vaaliaikaan ja hallitusta muodostettaessa. Sen jälkeen moinen ideologia unohtuu.
Koulujen avaaminen kahden viikon takia ei vaikuta mitenkään talouteen mutta levittää tautia tehokkaasti onko tarkoitus tappaa ihmisiä tahallaan että saataisiin säästöjä?
Hallitus ei välitä suomalaisten terveydestä kun löysää rajoitukset aivan liian aikaisin.
Aika moni ei aio laittaa lastaan kouluun näiksi lukukauden viimeisiksi viikoiksi, eikä se minusta mikään ihme ole. Sillä tuskin on tekemistä minkään puolueen trollailun kanssa. Vaikka sen ymmärtäisi ja hyväksyisi, että koulut nyt piti avata, niin ei silti välttämättä tahdo ottaa riskejä omien lastensa suhteen, kun se ei välttämätöntä kaikille ole.