Pitkitän autonvaihtoa niin kauan

että pääsen ostamaan sen Ruotsista halvemmalla.Suomesta en osta yhtäkään enää.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Suomestakin saa autoliikkeistä jo hyviä korona-alennuksia, jopa 30 prosentin. Liikkeiden pihat täynnä autoja, joissa pääomat seisovat.

Äänestä

Saat koronan kaupanpäälle T:hiihtäjä 47 härmästä

Äänestä

Syksyllä ja ensi talvena saa auton jo puoleen hintaan, kun lama rupeaa jylläämään kunnolla. Eniten hyödyt, jos ei ole vaihtoautoa riesana.

Äänestä
  • Hyvä tietää!! Olen aikeissa ostaa Volvo V50 2010-2012 nyt syksyllä, paljonkos olis hyvä hinta sellaisesta?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hyvä tietää!! Olen aikeissa ostaa Volvo V50 2010-2012 nyt syksyllä, paljonkos olis hyvä hinta sellaisesta?

    Noin 5000-6000 euroa

    Äänestä

Nyt on Ruotsissa paljon vanhusten vähänajettuja myynnissä. Tehohoidon maksaneet myy rahanpuutteessa #Ruotsintalous #korona

Äänestä

Nyt on hyvä ostella autoja, kun Teollisuusliitto sai hankittua muiden palkansaajien kustannuksella kunnon palkankorotukset.
Metallliliitto saa lisäksi miljoonien tuloja verottomana eläkeläismummuilta ja -papparaisilta, joilla ei ole varaa ostaa omaa asuntoa.

Työväenluokkaa marsii bonuksesta bonukseen.

Äänestä

Suomessa on ajettava vanhenevalla autokannalla ja korjattava niitä mitä on.
Itse en voisi kuvitellakaan että nykysuomessa jossa kaikki toiminta on joko lopetettu, pysäytetty tai on pakko lopettaa, voisi alkaa mitään uudishankintoja edes ajatella.
Suomi on kuin Kuuba. Sosialismin lopputulema että kenelläkään ei mene hyvin.
Sosialismi onkin hyvin kuvailtu olevan KURJUUDEN JAKAMISTA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

että pääsen ostamaan sen Ruotsista halvemmalla.Suomesta en osta yhtäkään enää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu