Jos olet tavis etkä omista lehteä tai netistä alustaa niin unohda se sananvapaus. Se on muiden näpeissä mitä sanomisistasi ehkä tulee näkyviin. Lehdet teki muutama vuosi sitten ns. pahan.
Kaikki päätoimittajat vetosivat vapaan sanan puolesta. Samoihin aikoihin loppui lehdistä keskuste palstat ja tuli ennakkosensuuri kommentteihin. Siis jos juttua voi edes kommentoida. Usein on aiheita joihin ei ole kommentti mahdollista.
Heh sananvapaus varsinkin jos aihe on yrtin laillistaminen. Eihän sellaista saa ajatellakkaan suomessa. Laittomuushan on toiminutkin oikein hyvin. Vain kaikkien aineiden käyttö on kasvanut.
Sananvapaus on pitkälti sanan helinää.
Anonyymi
2
109
Vastaukset
- Anonyymi
Onko mielipiteillämme merkitystä?
Mennään torille huutamaan.
Mikään ei muutu. - Anonyymi
Ainoa keino saada sanansa kuuluviin on perustaa perinteinen kotisivu omalle palvelimelle.
Esim. A.J. teki niin ja globalisteja ketuttaa yhä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1363221Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk632841Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro362229Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1042144Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1322013Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva451976Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101282Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville141075Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671004Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77920