Eikö Venäjältä palaavia panna karanteesiin?

Uutisissa näytetystä jäi sellainen kuva.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Venäjän federaatiossa ei ole coronaongelmaa, joten sieltä voi tulla vapaasi Suomeen.

Jo Neuvostoliiton aikana terveydenhoito oli siellä niin korkealla tasolla, että CCCP:n virallisen ilmoituksen mukaan esim. AIDS ei voinut levitä sosialististen federatiivisten neuvostotasavaltojen alueella.

Suomi on nyt noussut MIT:n mukaan Venäjän kanssa samaan luokkaan coronaepidemian hoidossa.

Äänestä

Siltä näyttää.
YLEkään ei vaivaudu sanomaan asiasta muuta kuin että 270 on seikkaillut rajalla suuntaan tai toiseen.
Ala-arvoista uutisointia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Uutisissa näytetystä jäi sellainen kuva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu