Uskotteko oikeasti kaiken, mitä meille totuutena tyrkyitetään?
Uskotteko oikeasti vaikka sen, että hyppää kaivoon ja hyppäätte?
Voisiko joskus vähän epäillä kuulemaansa?
Älkää olko lampaat ja uskokot kaikkea mitä teille tyrkyitetään!
Maailmanluokan huijaus on ollut se, että maa olisi pallo!
Ja tämä käsitys on istutettu meihin niin lujaa, että kaikki pitää sitä itsestään selvyytenä, eikä osaa edes kyseenalaistaa koko käsitystä!!!!!
On olemassa kuitenkin paljon todisteita, miksi pallotaru on sepitettä ja huijausta. Kiitos avoimen internetin ja vapaan tiedonkulun!
Kiitos asiaa tutkineiden. Niiden, jotka uskaltaa kyseenalaistaa yleisen mielipiteen mukaiset uskomukset.
Ei ole yhdentekevää, minkä muotoiseen maahan uskoo. Tiedetään, että maatietoisuus lisää hyvinvointia. Maatietoisuus on sitä, että ymmärtää maan todellisen muodon.
Miksi tämä tietoisuus on niin tärkeää?
Ensinnäkin et ole enää vedätettävissä.
Jos maa olisi pallo, minne vedenpaisumuksen aikaiset ylimääräiset vedet olisivat valuneet? Aivan niin. Ei yhtään minnekään. Eläisimme edelleen vedenpaisumuksen aikoja. Mutta koska maa on litteä, ylimääräiset vedet valuivat reunalta yli.
Jeesus käveli meren pohjaa pitkin niin, että vedet väistivät. Jos eläisimme pallomaassa, muualla vedenpinnan olisi täytynyt kohota niin, että jerusalemit ja muut olisivat jääneet veden valtaan. Mutta näin ei käynyt... Ei, koska ylimääräinen vesi valui äärestä alas. Ja uutta vettä tulee aina taivaasta.
Pallotaru keksittiin, jotta ihmiset eivät enää uskoisi raamattuun ja olisivat täysin bisnesmiesten ynnä muiden höpöheikkien vietävissä. Palloteoriaan uskova voi muutenkin kehollisesti huonommin, potee särkyjä, kipuja jne.
Kun olet maatietoinen, voit kokonaisvaltaisesti paremmin, sinun on helpompaa uskoa Jeesukseen omana vapahtajanasi ja voit muutenkin kaikin puolin hyvin.
Siksi on erityisen tärkeää, että on maatietoinen, eli tietää, että maa on litteä, eikä pallo!
Täällä tosi hyvää faktaa litteän maan puolesta:
https://m.youtube.com/watch?v=FB2fMmBfdWc
Pallomaapallo on pelkkää satua ja propagandaa, maa on oikeasti litteä!
8
946
Vastaukset
- Anonyymi
Voi hyvä delfiini, en todellakaan usko kaikkea mitä totuutena tyrkytetään ja tuo SINUN sepustuksesi on valhetta parhaasta päästä.
Tuo sepustuksesi ei todellakaan sisältänyt yhtäkään faktaa, häpeaisit jos osaat! - Anonyymi
Elkää todellakaan olko lampaita,vaan olkaa karitsoja,Jeesus-sedän seurakunnassa!
Vasta silloin ihminen tuntee,itsensä todella Karitsaksi,kun Jeesus-setä TULEE!!!- Anonyymi
Mistä näitä hihhuleita piisaa?
- Anonyymi
Hupaa!
- Anonyymi
Oh, siis onko Maapallo lätty!!! Meitä on siis huijattu koulussa!
Katsotaas, miltä Maa näyttää avaruusdesta:
https://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/iss_ustream.html
ahh.. olivat ne koulussa sittenkin oikeassa. Pallolta näyttää.Uskotko tuon CGI animaation perusteella pallomaahan? Minun tietokoneeni kykenee luomaan paljon laadukkaamman tekomaailman jo vanhahkossa GTA V pelissä, uudemmissa peleissä näkymä on jo aidompi 3D laseilla kuin oikea maailma.
Ja sinä poloinen uskot pallomaahan tuon surkean animaation ansiosta?
Maapallo ei kai ole aivan pyöreä, vaan hieman litistynyt. Mutta litteä-ilmaisu ei ole oikea. Litteä taas on niin voimakas ilmaisu, ettei siihen usko kukaan. Avaruudesta oteuista kuvista päätellen maapalo on hyvin pyöreä.
- Anonyymi
Cringe
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1332364Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3451865- 401537
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii311353Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281290Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941183- 541153
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327897Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles104830Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53742