Pallomaapallo on pelkkää satua ja propagandaa, maa on oikeasti litteä!

Uskotteko oikeasti kaiken, mitä meille totuutena tyrkyitetään?
Uskotteko oikeasti vaikka sen, että hyppää kaivoon ja hyppäätte?
Voisiko joskus vähän epäillä kuulemaansa?

Älkää olko lampaat ja uskokot kaikkea mitä teille tyrkyitetään!
Maailmanluokan huijaus on ollut se, että maa olisi pallo!
Ja tämä käsitys on istutettu meihin niin lujaa, että kaikki pitää sitä itsestään selvyytenä, eikä osaa edes kyseenalaistaa koko käsitystä!!!!!

On olemassa kuitenkin paljon todisteita, miksi pallotaru on sepitettä ja huijausta. Kiitos avoimen internetin ja vapaan tiedonkulun!
Kiitos asiaa tutkineiden. Niiden, jotka uskaltaa kyseenalaistaa yleisen mielipiteen mukaiset uskomukset.

Ei ole yhdentekevää, minkä muotoiseen maahan uskoo. Tiedetään, että maatietoisuus lisää hyvinvointia. Maatietoisuus on sitä, että ymmärtää maan todellisen muodon.
Miksi tämä tietoisuus on niin tärkeää?
Ensinnäkin et ole enää vedätettävissä.
Jos maa olisi pallo, minne vedenpaisumuksen aikaiset ylimääräiset vedet olisivat valuneet? Aivan niin. Ei yhtään minnekään. Eläisimme edelleen vedenpaisumuksen aikoja. Mutta koska maa on litteä, ylimääräiset vedet valuivat reunalta yli.
Jeesus käveli meren pohjaa pitkin niin, että vedet väistivät. Jos eläisimme pallomaassa, muualla vedenpinnan olisi täytynyt kohota niin, että jerusalemit ja muut olisivat jääneet veden valtaan. Mutta näin ei käynyt... Ei, koska ylimääräinen vesi valui äärestä alas. Ja uutta vettä tulee aina taivaasta.

Pallotaru keksittiin, jotta ihmiset eivät enää uskoisi raamattuun ja olisivat täysin bisnesmiesten ynnä muiden höpöheikkien vietävissä. Palloteoriaan uskova voi muutenkin kehollisesti huonommin, potee särkyjä, kipuja jne.
Kun olet maatietoinen, voit kokonaisvaltaisesti paremmin, sinun on helpompaa uskoa Jeesukseen omana vapahtajanasi ja voit muutenkin kaikin puolin hyvin.
Siksi on erityisen tärkeää, että on maatietoinen, eli tietää, että maa on litteä, eikä pallo!

Täällä tosi hyvää faktaa litteän maan puolesta:
https://m.youtube.com/watch?v=FB2fMmBfdWc

8

997

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi hyvä delfiini, en todellakaan usko kaikkea mitä totuutena tyrkytetään ja tuo SINUN sepustuksesi on valhetta parhaasta päästä.
      Tuo sepustuksesi ei todellakaan sisältänyt yhtäkään faktaa, häpeaisit jos osaat!

    • Anonyymi

      Elkää todellakaan olko lampaita,vaan olkaa karitsoja,Jeesus-sedän seurakunnassa!
      Vasta silloin ihminen tuntee,itsensä todella Karitsaksi,kun Jeesus-setä TULEE!!!

      • Anonyymi

        Mistä näitä hihhuleita piisaa?


    • Anonyymi

      Hupaa!

    • Anonyymi
      • Uskotko tuon CGI animaation perusteella pallomaahan? Minun tietokoneeni kykenee luomaan paljon laadukkaamman tekomaailman jo vanhahkossa GTA V pelissä, uudemmissa peleissä näkymä on jo aidompi 3D laseilla kuin oikea maailma.

        Ja sinä poloinen uskot pallomaahan tuon surkean animaation ansiosta?


    • Maapallo ei kai ole aivan pyöreä, vaan hieman litistynyt. Mutta litteä-ilmaisu ei ole oikea. Litteä taas on niin voimakas ilmaisu, ettei siihen usko kukaan. Avaruudesta oteuista kuvista päätellen maapalo on hyvin pyöreä.

    • Anonyymi

      Cringe

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      77
      3000
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      62
      2297
    3. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      27
      2043
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      385
      1490
    5. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      68
      1414
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      44
      1358
    7. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      86
      1200
    8. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      23
      1154
    9. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      56
      1139
    10. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      47
      1020
    Aihe