Suomi jo uhrattu

EU:lle. Tulette kansalaiset huomaamaan tämän vielä .
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Purra puhui viisaita ehdottaessaan Euron vaihtamisen ruplaan.

Äänestä
  • Onko se kaheli oikeasti päästänyt sellaista suustaan? Ei kai sentään. Melkein mitä tahansa voisi Purrasta uskoa, mutta tuo on jo liian paksu väite.

    Äänestä

EU+upottaa+vielä+suomen+ennen+hajoamistaan,+takausvastuut+ovat+paisuneet+liian+isoiksi.+Tämä+on+100%+varmaa.

Äänestä

Euro tulee katoamaan. Hiekkalinna hajoaa tuulessa ja tuiskussa.

Äänestä

Poliitikkojan mielestä suomi voi yksin pelastaa euron ja olla samalla vielä sosiaalitoimisto maailmalle.

Niin, eihän poliitikko maksa veroja missään muodossa.

Äänestä

No onhan se, kun kansan turvallisuuskin unohdetaan.
Rokote otetaan varmasti halvin mahdollinen Sarmasteen kautta kiinasta tai jostain intiasta ydinvoimalan ja jätelaitoksen läheltä.

Specsit kun on kunnossa, eli paperissa lukee keskellä kissan kokoisin kirjaimin "Corolla-ADHDCP vaccinaation", niin jo aletaan sitä tavaraa pumppaamaan suomalaisiin.

Ei missään tapauksessa missään lääketieteellisissä ja hengenvaarallisissa asioissa kannata pitää kotimaisuudesta kiinni.
Eihän mikään voi mennä pieleen kun ollaan sinisilmäisiä kaikelle.

Joten jos joku nigerialainen prinssi pian myy sähköpostin kautta teille rokotteita, niin maksakaa ihmeessä ennakkoon ja tilatkaa koko kansalle tarpeeksi.

Äänestä

Hallitus esittää, että Suomi osallistuu yli 800 miljoonan euron vastuilla uusiin euroalueen tukimekanismeihin. Syyksi kerrotaan hallituksesta, että Suomi haluaa olla yhdessä mukana pelastamassa Euroopan maita koronakriisin keskeltä. Perussuomalaisten mukaan paketeilla pelastetaan lähinnä vain huonosti asioitaan hoitaneita valtioita kuten Italiaa sekä yksityisiä pankkeja.

https://www.suomenuutiset.fi/hallitus-lisaa-suomalaisten-takausvastuita-ps-onko-meidan-etumme-kuulua-valuuttaan-joka-sitoo-meidat-toisten-velkojen-maksajaksi/

Äänestä

Katsokaa tubesta mitä sanoo Sebastian Tynkkynen Suomen hallituksen ramadantoivotuksesta. Järkyttykää mihin Suomi on menossa. Se on julkaistu 13.5. Sebastianin kanavalla.

Äänestä

No helvetin hyvä. Tällainen peräpohjolan pikkumaa ei pärjää maailmassa omillaan muutenkaan, joten liittovaltioon vaan! On paljon parempi päästä suurvallan osaksi kuin kituuttaa yksinään.

Kaikissa tulevissa vaaleissa äänestän ehdokasta joka uskaltaa ilmoittaa kannattavansa EU-liittovaltiokehitystä.

Sitä en ymmärrä, että ne jotka kiivaimmin väittävät kaiken olevan Suomessa päin p-rsettä vastustavat myös liittovaltiokehitystä. Mitä tässä on enää menetettävää, jos kerran kaikki on jo niin huonosti kuin voi olla. Tie on vain ylöspäin - eiks je?

Äänestä
  • Kaikki eivät ehkä halua elää orjana EUssa - eiks je?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kaikki eivät ehkä halua elää orjana EUssa - eiks je?

    Sinustakin asiat Suomessa osataan siis hoitaa erinomaisesti! Niin minustakin. Taas oli ilo katsella Marinin tiedotustilaisuutta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kaikki eivät ehkä halua elää orjana EUssa - eiks je?

    je!. .ei niin

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

EU:lle. Tulette kansalaiset huomaamaan tämän vielä .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu