Tarvisin apua ja lohtua. En tiedä kuinka asiasta kertoisin enään. Oon tästä kertonut jo 5-6 vuotta sitten mutta sain vain haukkuja. Minua myös haukuttiin valehtelijaksi. En tahdo jaksaa tätä nöyryytystä. Rakastan Jumalaa ja lapsiani. Rakastan myös miestäni kaikesta huolimatta. Mieheni ei vain pysty muuttumaan ja luopumaan moraalittomista tavoistaan. Mieheni on kiltti, ahkera, hyvä mies muuten mutta... Hän ei voi lopettaa jatkuvaa itsetyydytystään. Hän on käynyt terapiassa, jutellut seurakunnan vanhempien kanssa asiasta, rukoillut apua, koettanut lääkitystä, yms... Mikään ei tunnu auttavan. Mieheni hyväilee itseään kaupassa kun näkee toisia naisia. Mieheni onanoi salaa autossa. Mieheni hyväilee itseään kun pitää puhetta valtakunnansalissa. Olen tavannut mieheni onanoimassa ikkunan takana katsellen naapurin rouvaa ottamassa aurinkoa pihallaan. Mieheni onanoi useita kertoja päivässä mitä erilaisimmissa paikoissa. Hän on sairas. En tiedä mitä voisin tehdä? En jaksa enää. Hävettää. Naapuritkin vierastavat meitä ja lapsia kiusataan koulussa sen takia. On meillä poliisitkin käynyt huomauttamassa asiasta.
Mieheni outo taipumus
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Itsellä oli vastaavaa, puhetta pitäessäkin painelin penistä puhujapöytää vasten, huomaamattomasti kyllä, ei kukaan ainakaan tullut sanomaan mitään, minulla syynä oli vakavat psyykkiset häiriöt.
Valitettavasti se helpottuu vasta iän myötä, onhan se inhottavaa sinulle, itse olen nyt 60 vuotias.
Ei itsetyydytys tyydytä!
Vaikka kuinka usein yrittäisi, ei koskaan saa tarpeekseen, koska tyydytys on vain fyysistä mekaniikkaa.
En tiedä millaista teidän rakkauselämänne on, tai onko teillä. Saattaahan olla että olet niin väsynyt näkemään miehesi itsetyydytystä, että et halua häntä edes hyväillä.
Kuitenkin luulen että miehesi haluaa mieluummin että joku toinen hyväilee hellästi hänen jäsentään, se on näet paljon kivempaa. Voisitko kokeilla joskus niin että hyväilet häntä vain keveästi vaikka kymmenen minuuttia illassa, jos hän lupaa olla hivelöimättä itseään päivällä? Ei sinun tarvitse rakastella, ellet halua, sillä hän nauttii varmaan aivan tarpeeksi jos häntä hyväillään.
Vielä parempi olisi jos hyväilisitte toisianne pitemmän aikaa, sillä silloin erittyy oksytosiinia, mikä tuo paljon kestävämmän hyvänolon tunteen. Hän kenties alkaisi ajattelemaan sinua koko paivän, ja odottaisi yhteistä hetkeänne!
Tietysti voi ehdotukseni olla aivan tyhmä, mutta minä ainakin odotan hetkiä jolloin saan tulla hyväillyksi ja hyväilen itsekin.
Miten niin ei itsetyydytys muka tyydytä? Eikä se ole mitään fyysistä mekaniikkaa pelkästään.
Tottakai se tyydyttää. Älä usko kaikkea mitä uskovaiset puhuvat.
Se tyydyttää ku mikä, joka muuta väittää niin valehtelee.
Tietysti saat hetken purkauksen, mutta ei kestä kauan ennenkuin alkaa taas seista ja on hangattava vaikka ei haluaisi, koska mitään oksytosiinia ei ole ehtinyt kehittymään.
On sama jos vertaisi naisen rintoihin: kun lapsi imee, kehittyy onnen hormoonia oxytosiinia.
Äiti kiintyy lapseensa!
Jos taas puristaa kovasti nänninpäätä, halut kyllä lähtee, mutta tuskin siitä nauttii.
Vain pitkäaikainen varovainen hyväily voi antaa pitemmän tyydytyksen.
Siksi minäkin haluan rakastella varovasti vaikka tunnin, sen sijaan että kiirehtisin saamaan viidessä minuutissa! Kumpikin osapuoliso tulee paremmin tyydytettyä!
Jokamatti ei sovi kukkarolle.
Lähde pakoon moista loista.
Lahko on ahdistava ja tuo kerrottu on hyvinkin ahdistuneisuuden oire, tapa käsitellä lahkoahdistusta
Aina kannattaa kysyä Beetelistä.
Siellä on vastauksia paljon vaikeampiinkin kysymyksiin kuten m.m. mitä on veren fraktiot tai miksi erotettuja/ eronneita perheejäseniä pitää karttaa tai vaikkapa, miksi pedofileja pitää suojella.
Haaratoimistokomitean jäsenet ovat aina valmiita vastaamaan kinkkiseenkin .
Mielummin sähköpostiosoitteseen: . .anius . [email protected].
Provo tumputtajat retostelee taas, kyllä todistajat teihin liittyy mielellään, jotta pääsevät teidän tasolle.
Vastaa "hän" sieltä beetelistä.