Typerimmät tuntemani ihmiset ovat olleet ...

... puolustusvoimien kantapeikkoja, ateisteja, kaupungin virkamiehiä tai dösäkuskeja.

Tässä järjestyksessä.

Pahimmat tapaukset kuuluivat useampaan näistä ryhmistä.

Yleensä ihminen viisastuu vanhetessaan, mutta näistä edellämainituista tuntuu tulevan aina vain typerämpiä.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ja yksi katsoo peilistä

1Äänestä

Typeriä ihmisiä löytyy lähes kaikkialta, mutta typerimmät löytyy Uskovaisista, nytkin parasta-aikaa iso joukko Uskovaisia rientää Kirkkoon pyytämään viimeviikon synnit anteeksi, onko typeräämpää tapaa? Tai,no, heillä on helppo lähteä tulevaan viikkoon "puhtain mielin" tekemään uutta syntiä!

2Äänestä
  • Eikös ne käy kirkossa omalla ajallaan ??
    Miten se on asia joka sinulle kuuluu ?

    Äänestä

Typerimmät tuntemani ihmiset ovat olleet hellareita, hellareita, hellareita ja muslimeja, tässä järjestyksessä.

1Äänestä

Aloituksen perusteella olet sen verran lapsellinen tyyppi, että syy voi olla itsessäsi.

Äänestä

Jaan avaajan mielipiteen ja kokemukset. Typeriä ovat.

Äänestä
  • höpö höpö, vastasit vain omaan avaukseesi.

    1Äänestä

Viestistäsi unohtui lestadiolaisvajakki, sisäsiittoinen, vajakki, apina, koira. Tuo puolustusvoimien kantapeikko on hyvin todennäköisesti suunaattu minulle niin miksi et tosiaan täydentänyt listaa muillakin herjauksilla, joita olet allekirjoittaneen suuntaan heittänyt.

Tässäpä esimerkki kirjoituksistasi nimimerkillä G4G: "lessujen sisäsiittoista kermaa siis... ei ihme, että älyä on kuin apinalla tai hyvin opetetulla koiralla"

Äänestä
  • Heh, eka idiootti ilmoittautui. Nyt odottelemme kaupungin virkamiestä ja dösäkuskia 🙈🤣

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Heh, eka idiootti ilmoittautui. Nyt odottelemme kaupungin virkamiestä ja dösäkuskia 🙈🤣

    Mitä teet työksesi kun halveksut näitä ammatteja?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä teet työksesi kun halveksut näitä ammatteja?

    No, hänellä on ilmiselvästi jokin muu, parempi ammatti 👍

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No, hänellä on ilmiselvästi jokin muu, parempi ammatti 👍

    Veikkaan teologia.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Veikkaan teologia.

    Teologi ainakin ylentää itsensä muiden yläpuolelle. Hyvä ammatti, ei ole ketään korkeampaa auktoriteettiä, voi miettiä itse tai olla miettimättä. Mitään tulosta ei tarvitse tehdä, kunhan vaan on paikalla.

    Äänestä

  • Puolustusvoimissa vieraillessani kysyin varuskunnan sotilaslääkäriltä, miten voidaan päättää onko joku kantahenkilökunnasta sijoitettava laitoshoitoon vai riittääkö vain vahva lääkitys?

    - Helposti, lääkäri vastasi, me täytämme kylpyammeen vedellä. Annamme sen jälkeen kantapeikolle teelusikan, kahvikupin ja ämpärin. Peikkoa pyydetään sen jälkeen tyhjentämään amme.

    - Ymmärrän, sanoin minä, palveluskuntoinen kantapeikko käyttäisi ämpäriä, koska se on suurempi kuin teelusikka tai kahvikuppi!

    - Kyllä, vastasi lääkäri, tavallinen siviili tosin vetäisi ammeen tulpan irti - mutta normaali kantapeikko käyttäisi ämpäriä, haluatko muuten puolustusvoimien palvelukseen?

    Äänestä

Tuo taitaa vain olla alemmuudentunnetta, jota projisoit. You need Jesus.

Äänestä

"Vain peili puuttuu",😁 vanhaa polkupyörä mainosta hieman muunneltuna siteeraten.

Äänestä
  • Viisain on ollut lukion äidinkielen opettaja, muista en niin tiedä.

    Äänestä

Kyllähän te hihhulit aika ykkösiä typeryydessä olette.

1Äänestä

Typerin ihminen on ihminen, joka uskoo toisen vakuutteluihin, eikä tarkasta taustaa.

Äänestä

"Typerimmät tuntemani ihmiset ovat olleet ..."

Miksi koet juuri itsesi olevan jotain parempaa?
Sinähän olet pelkkä jäte!!! Kakka juu nou.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

... puolustusvoimien kantapeikkoja, ateisteja, kaupungin virkamiehiä tai dösäkuskeja.

Tässä järjestyksessä.

Pahimmat tapaukset kuuluivat useampaan näistä ryhmistä.

Yleensä ihminen viisastuu vanhetessaan, mutta näistä edellämainituista tuntuu tulevan aina vain typerämpiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu