...ns. "sairaalan ulkopuolinen keuhkokuume", joka on Venäjällä rajussa kasvussa.
Natomaissa ei ole päässyt leviämään
Anonyymi
28<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Onkohan ollenkaan tutkittu, mistä tuo outo sairaus johtuu ?
China virus on syynä ja keuhkokuume on yleensä tappavaa mallia!
Koronakateus on vallannut Natomaat?
Niin vähän on aihetta lauluun...
Samoin ovat kuulemma F-35:n lailla lentämään pyrkivät lääkärit , ilman rajoja?
Tuo lentokyky on olennainen asia lentämisessä kuten Pirkkalassa havaittiin.
Venäjä on pyytänyt Googlea blokkaamaan sen koronavirustilastoja kyseenalaistavan artikkelin, kertoo Independent.
Viime kuussa Venäjällä annettiin ohjeistus, jonka mukaan kuka tahansa, joka levittää koronaviruksen aikana ”valheellista tietoa”, voi saada 23 100 euron edestä sakkoja. Valheellisen tiedon levittämisestä voi joutua jopa viideksi vuodeksi vankilaan. Tiedotusvälineitä koskee sama ohjeistus. Ne voivat saada valheellisen tiedon levittämisestä 117 000 euron edestä sakkoja
Natomaissa ei ole päässyt leviämään
...ns. "sairaalan ulkopuolinen keuhkokuume", joka on Venäjällä rajussa kasvussa.
korona sen sijaan on tehnyt Natomaissa valtaisia tuhojaan ja melastanut ilman Naton väliintuloa.
Nato ei suojaa Natomaita.
Rysäpöksy aivan hädissään eikä ymmärtänyt itsekään mitä kirjoitti. Buajhaahahaaaa
"Onkohan ollenkaan tutkittu, mistä tuo outo sairaus johtuu ?"
Lääkäri otti äsken sormen pois Putten x_#@½= ja viljely aloitetaan.
Korona on tehnyt Natomaissa valtaisia tuhojaan ja melastanut ilman Naton väliintuloa. Miksi näin?
Nato ei suojaa Natomaita.
Keuhkokuume potilaat ei ole sairaalan ulkopuolisia vaan varmasti sairastaa keuhkokuumeen sairaalassa, on se sen verran äkäinen tauti. Keuhkokuume kuolemat voi johtua koronasta tai muusta viruksesta tai bakteerista ja sitä esiintyy joka maassa myös NATOmaissa mutta joitakin keuhkokuume tyyppejä vastaan on rokote jota suositellaan vanhemmille ihmisille. Koronaan sairastuneista ei tutkita minkä tyypin keuhkokuumeen he sairastaa ja niin usein jää todellinennkuolinsyy selvittämättä NATOmaissa.
Länsimaiset lehdet kertoo että keuhkokuumepiikki olisi tilastoissa kuolinsyynä nykyään Venäjällä mutta ainakaan ei sairaan hoidon vastaavat Venäjällä ole ilmoittanut tällaisesta piikistä mutta yksi tvpersoona on niin väittänyt vaikka hänellä ei ole mitään yhteyttä sairaan ja erityisesti koronan hoitoon.
Sinulla varmaankin on tyhjentävä vastaus siihen, miksi keuhkokuumeeseen kuollaan nyt Venäjällä moninkertaisia määriä edellisten vuosien keskiarvoon verrattuna.
ei siis löytynyt vastausta
Moskovan kuolin tilastoja eri vuosilta on tutkineet maalis, huhti. toukokuun osalta nykyiset kuolemiset ei poikkea oikeastaan mitenkään loogisesti ennen koronaa olleista eri vuosien kuolinluvuista samoilta kuukauksilta. Jonain vuonna ne olleet suuremmat kuin nykyiset ja toisina taas pienemmät. Mielenkiintoista on että NYT joka esittää epäilyksiään Venäjän tilastoinneista kieltäytyi julkaisemasta tätä pitkän ajan selvitystä Moskovan kuolintilastoista.
"Korona on tehnyt Natomaissa valtaisia tuhojaan ja melastanut ilman Naton väliintuloa. Miksi näin?
Nato ei suojaa Natomaita."
Naton uhkakuvat ovat kylmänsodan aikuisia.
ja vastaavasti naapurissa:
Eipä se Putinin Armata osu koronaan
- lääkärit hyppii ikkunoista
Naton uhkakuvat ovat kylmänsodan aikuisia.
Uusia uhkia vastaan Nato on täysin voimaton. Määrärahat on suunnattu toisarvoiseen puuhasteluun, USA:n maailmanpolittisen hegemonian pönkittämiseen.
Venäjän uhkakuvat taitaa olla Napoleonin sotien ajoista.
Pitäisköhän Venäjän määrärahojen suuntausta välillä päivittää.
Nyt olisi Tiltut hyvä tehdä matka vanhoihin ystävyyskaupunkeihin Venäjällä reippaalla bussimatkalla.
Sukkahousuja mukaan kuten vanhoina aikoina ja korkkarit kattoon!
Reilun kolmen miljoonan asukkaan Mongoliassa koronatartunnat pysyttelivät alle sadassa toukokuun puoliväliin saakka.
Tuolloin maahan palasi 205 Venäjällä koulutusvaihdossa ollutta upseerioppilasta, joista peräti 55 testattiin tartunnan saajiksi. Seuraavina päivinä Venäjältä palasi lisää tartunnan saaneita, mutta kaikki heistä on testattu Ulan Batorin Tsingis-kaanin lentokentällä ja muilla rajanylityspaikoilla ja tartunnan saaneet viety valvottuun karanteeniin.
Mongolian vahvuus on ainakin toistaiseksi ollut siinä, että jokainen tartunnan saanut tiedetään, ja jos sen luvut suhteutettaisiin Suomen väkimäärään meillä tuskin tultaisiin saavuttamaan tuhannen tartunnan rajaa
Mongoliaan ulkomailta tulevat tartunnan saaneet joutuvat kaikki automaattisesti karanteeniin. Tilastojen mukaan maassa ei ole ilmennyt kotimaisia tartunnan lähteitä.
Mongoliassa ei ole ainakaan vielä raportoitu yhdestäkään kuolonuhrista. Maan viranomaisten tilastointia pidetään yleensä eurooppalaisesta näkökulmasta suhteellisen luotettavana. Kommunismin ja Neuvostoliiton romahdettua 1990-luvun alussa Mongoliassa siirryttiin länsimaistyyppiseen edustukselliseen demokratiaan ja maa julistautui myös ydinaseettomaksi vyöhykkeeksi.
Samalainen karanteenisäännös kaikissa maissa ulkomailta tuleville.
"Natomaissa ei ole päässyt leviämään sairaalan ulkopuolinen keuhkokuume",
Niin. Italiassa, Espanjassa ja Ranskassa jengi hiipii ensin sairaalaaan, saa tartunnan ja yskii keuhkokuumeessa vasta sitten itsensä hengiltä. Se on Nato deceace sivistystä.
Miksi ne sinne sairaalaan hiipii, jos eivät ole sairaita ???
Miksi pitää valehdella tuollaista soopaa, luuletko olevasi jotenkin vitsikäs.
New Yorkin sairaaloissa ihmisiä tapetaan väärillä hoitokeinoilla ja välinpitämättömyydellä. Ventilaatioiden jälkeen potilaiden olo saattaa heiketä ratkaisevasti. Netissä on useampia hoitajien yhtäpitäviä paljastuksia aiheesta.
https://youtu.be/buqonnFTd9Y
Moskovassa ihmisiä tapetaan sairaalan porteilla. "Keuhkokuumeen" kourissa kituvat ihmiset käännetään ovelta, kun ei ole tilaa. Sairaalakierroksen jälkeen ajetaan takaisin kotiin tai suoraan ruumisautoon.
USA:ssa käsidesi on osoittautunut THE koronalääkkeeksi! :D :D :D
Hakevat pirulaiset patenttia käsidesille ja korona rännitykselle.
Ryssälässä samaa asiaa hoitaa kylpyöljy ... .
Kaltaiselles SUPIK*IRALLE löytyy tarvittaessa toimiva täsmälääkitys.
TIRSK!.
New Yorkissa ihmisiä tapetaan sairaalan porteilla. "Keuhkokuumeen" kourissa kituvat ihmiset käännetään ovelta, kun ei ole tilaa. Sairaalakierroksen jälkeen ajetaan takaisin kotiin tai suoraan lämpimään ruumiskonttiin VISVAA valumaan.
Käväseppä taas tarkistamassa dosetista onko lääkkeet unohtunu.
Onkohan outo keuhkokuume-epidemia Venäjällä jo selvinnyt ?