– Päivi Räsänen kehottaa kansalaisia antamaan suoraa palautetta Ylelle: ”Kannattaa olla yhteydessä ja vaatia tasapuolista sisältöä”
https://www.suomenuutiset.fi/punavihrea-feminismi-valtasi-yleisradion-paivi-rasanen-kehottaa-kansalaisia-antamaan-suoraa-palautetta-ylelle-kannattaa-olla-yhteydessa-ja-vaatia-tasapuolista-sisaltoa/
https://www.suomenuutiset.fi/punavihrea-feminismi-valtasi-yleisradion-paivi-rasanen-kehottaa-kansalaisia-antamaan-suoraa-palautetta-ylelle-kannattaa-olla-yhteydessa-ja-vaatia-tasapuolista-sisaltoa/
Vastaukset 11
Vanhimmat
Millä pätevyydellä ex-aikuisviihdenainen, nykyinen viherpunainen telaketjufeministi on Ylen kolumnien tuottajan paikalla?
No just sillä.
1 Voiko totuutta enää sanoa yksinkertaisemmin.
Ennen sai suoraan antaa Radio Suomen areena-sivulta viestejä studioon - nyt täytyy rekisteröityä.
Ks.
https://areena.yle.fi/radio/ohjelmat/yle-radio-suomi?_c=yle-radio-suomi-kajaani
Kortille nuo kanavat ja heti!!!!
Samaa mieltä.
Yle on nykyään lespojen friikkien valloittama
Nykylehdistö ja -meediat on pilattu teennäisellä "suvaitsevaisuudella". Tosiasiassa nuo tyypit eivät suvaitse ketään, jolla on "vääriä" mielipiteitä. Diktatuureissa on tapana suosia vähemmistöjä, jotta enemmistöjä voitaisiin sortaa.
Ne on niitä ihan oikeita, nykyajan natseja. Ääriajattelu tekee ihmisestä natsin, oli millä laidalla hyvänsä. Vihreisiin ja vasemmistoon tuo SS-porukka on jostain syystä keskittynyt, mutta eipä tuo yllätä kun niissä piireissä on "totuudesta" poikkeavat mielipiteet kiellettyjä. Persujen alasajokin onnistui hienosti vain muutaman ministerin sekä jatkuvan propagandan seurauksena. Kaikki tämä on täysin päivänselvää, ehkä siksi sitä voi olla joidenkin hankala hahmottaa?
YLE kaivaa omaa hautaansa.
Pistää kyllä hieman miettimään, että kuinka ihmeessä maan suosituin puolue käytännössä tuhottiin parissa kuukaudessa. Onko muissakin maissa pyritty tuhoamaan kansallisidentiteettiä ja tervettä isänmaallisuutta koronahärdellin suojissa? Jännä sattuma ainakin jos ei muuta.
Päiviltä myös on tainnut unohtua jotain oleellista, eiköhän jokainen jo ymmärrä että on pelkkää ajan tuhlausta lähettää sinne heidän näkemyksistään poikkeavia mielipiteitä tai kehitysehdotuksia. Kyllä näistä aviiseista on puolueettomuus niin kaukana kuin olla ja voi, ei sitä voi olla huomaamatta ellei sitten elä itsekin siinä samassa yhden "mielipiteen" kuplassa.