Lähinnähän monikulttuurisuus hajoittaa yhteiskuntia, ja aiheuttaa valtavasti ylimääräistä rahanmenoa - Ruotsi hyvä esimerkki.
Tukholman lähiöissä ennen asuessani huomasin, että ainakaan muslimit eivät mitään "rikkautta" mukanaan tuo, vaan ongelmia.
Tukholman lähiöissä ennen asuessani huomasin, että ainakaan muslimit eivät mitään "rikkautta" mukanaan tuo, vaan ongelmia.
Vastaukset 74
Vanhimmat
Natsi-Saksa on persuiksien ihanneyhteiskunta, koska siellä ei suvakkeja suvaittu eikä monikulttuurisuutta. Haittaihmiset käytettiin hyödyksi aina hiuksia myöten.
Baltiassa ei suvaittu monikulttuurisuutta, ei edes demokratiaa sen jälkeen kun Puna-armeija oli ne vallannut v. 1945. Noin 30.000 ryhtyi taistelemaan Puna-armeijaa vastaan metsäveljinä.
Vastarinta oli toivotonta, kiinni saadut ammuttiin. Vilnassa osoitteessa Auku 2 on metsäveljien vastarinnasta kertova museo. Poiketkaa, jos siellä päin liikutte. Ei kuitenkaan kommunisteille.
Faktaa taas on että neukkula oli teidän vassareiden ihannemaa aikanaan.
heheheheee..miltä tuntuu olla tyhmä?
Se on toinen persujen ihannemaa.
Persut ihannoivat Natsi-Saksaa sekä Neuvostoliittoa. Ei ollut toisinajattelijoita kun ainoa oikea puolue ajoi kansalaisten asioita heidän parastansa pyyteettömästi ajaen sekä edistäen.
Niin mikä fakta ? Miksi persukset ihannoivat sekä natsi-saksaa että venäjää ?
Harva suomalainen rasisti tajuaa, ettei meillä ollut koskaan mahdollista olla arjalaisia. Tiesitkö muuten, että nykyiset maahanmuuttajat ovat lähempänä arjalaisia kuin me?
Arjalaisia ? Miten arjalaisuus kytkeytyy monikulttuurisuuteen ?
Älä nyt reppana suvakki keksi omiasi.
Kuinka lähellä eno on ?
Mun vanhemmat oli karjsöaisii
Tulivat köyhinä Suomeen.
Minulla nyt kaksi Om taloa pks
Sdp
Eikä ole, mutta vihreä liike on perustettu natsien toimesta.
Ei ole. Onko se monikulttuurisuutta jota punikit ajavat? Siinä yhteiskunnassa ei saa olla toista mieltä asioista. Jokaisen on täytettävä tietty sapluuna ollakseen punaisten suosiossa. Ihmiset pakotetaan ajattelemaan maahanmuutostakin samalla tavalla. Pieni mätä eliitti haluaa mitäänajattelemattoman harmaan massan palvelemaan itseään, tyyliin neukku. Tämä tasapäistäminen oli neukkujen yksi suuri piirre.
Vihreä liike on natsien perustama.
Se kulttuuri jota punikit siis ajavat, se on monokulttuurisuutta. Siinä yhteiskunnassa jokaisen on siis oltava tahdoton robotti ihmisyyden vastaisesti. Kun eivät kommunismia ennen saaneet asein Eurooppaan, sitä yritetään nyt mädättämällä valtioita sisältäpäin juuri arvojen romahduttamisella. Kulttuurimarxismi, monikultuurin hokeminen, kommunismi, kaikki samaa hapatusta. Pisteenä iin päälle eräs uskonto sekoittamaan pakkaa. Se ottaa vielä punikeiltakin vallan kunhan väkimäärä tulee siihen pisteeseen.
Punikit luulevat että tämän uskonnon edustajat jäävät ikuisesti heidän vallan alle, siksi haluavat heitä rajattomasti äänestäjikseen. Käy päinvastoin. Punikit joutuu itsekin kumartamaan henkensä pitimiksi tiettyyn suuntaan useasti päivässä. Se uskonto nimittäin näyttää kaapin paikan vääräuskoisille kunhan väkimäärä ylittää tietyn pisteen. Punikit meni ojasta allikkoon.
Te vassarit ihailitte neukkulaa aikoinaan pyyteettömästi.
Pahinta monikulttuurisuutta on persujen venäjämielisyys.
Sitä löytyy vaan sieltä vasemmistosta.
Persuthan ovat kaikkein venäjämielisimpiä mitä Suomesta vain voi löytää. Putin ajaa venäläisten asioita kuten Suomen Tisu sekä Soldiers of Odin ajavat Suomessa. Tarttis heidänkin mielestään saada Suomeen joku Putinin kaltainen persu valtaan.
Tom of Russian Packalen jopa sensuroin Kremlin toiveiden mukaan keskustelupalstoja.
Jaahas, ja nyt alkoi taas kerran ryssäkortin heiluttelu kun olet paljastunut... Eiköhän jo kaikki ymmärrä, että sinä olet se tällä sivustolla toimiva venäjätrolli.
Hei älykääpiö, ei kukaan ilmaiseksi täällä spämmää työkseen viittä vuotta putkeen täysin sekavaa ja ristiriitaista horinaa.
Persut ovat paljastaneet salaliiton ja nyt sitten odotellaan Suomen Tisun toimenpiteitä. Milloinka valpo tulee ovelle kolkuttamaan.
Packalen on jo ainakin kahdesti poistattanut tästäkin ketjusta kirjoituksen.
Millä resursseilla se kolkuttelisi?
No ei millään resursseilla. Suomen Tisu on öyhötysporukka.
Surkeaa selitystä suvakilta.
Mitä se tähän liittyy.
Mitä mielisyyttä enolla on ?
Ei, vaan punavihreiden ja feministien islam-myönteisyys.
Kummallista feminismiä! Puolustavat naisia sortavaa uskontoa! Onko näillä kaikki muumit laaksossa?
Venäjällä on jotkut asiat paremmin kuin mädättyneesssä kulttuurimarxistisessa lännessä, mutta tämä ei tee persuista Venäjämielisiä. Ollaan ihan vaan suomalaismielisiä.
Te persujen vastustajat olette Merkelistejä jolla kommunistitausta. Ei se aate ole häneltä mihinkään lähtenyt, uskon niin.
Siksihän ajaa uutta kommunistista eurostoliittoa niin kiivaasti hänkin. Punaväri ei lähde ihmisestä milloinkaan pois. Hyvin harvassa on se ihminen jolta se lähtee.
No eihän niillä ole.
Monikulttuurisuus on sanana lämpimiä tunteita herättävä tyyliin kaikki jammaa yhdessä yhteisten asioiden puolesta, mutta todellisuus voi olla toinen. Joidenkin elämä pyrkiii yhteiskunnan kaikkinaiseen kehittämiseen tieteen ja kehityksen keinoin ja toinen kulttuuri pyrkii hyötymään toisista ihmisistä itse kentien huumeita käyttäen tyyliin kaikilla pitää olla hauskaa tai todellisuudessa itsellä pitää olla hauskaa muiden kustannuksella. Tässä esimakua punikkien haaveilemasta hauskasta Suomesta:
https://youtu.be/_203PSyA2UM
Monikulttuurisuus aiheuttaa vain ongelmia. Jos keenereitä ei olisi niin ei olisi myöskään rasismia.
Suvakit eivät osaa vastata itse avaukseen, lässyttävät tuttuun tyyliin jostain ihan muusta.
Vain suvakkien siiderivalaat pitää sitä rikkautena.
Toi oli hyvä ajoitus RAHOITTAA yhteiskuntia se olikin sit siinä nyky meno...
Suomi on ollut aina monikulttuurinen. On herkkähipiäistä savolaista, hidasta hämäläistä, tyhmää stadilaista, Lapin rikkaita poroporvareita jne.
Peräkamarissa ei ole kuin sisäsiittoinen köyhä persu. Huono tavoite sekin. Ei ainakaan rikkaus.
Moni perussuomalainen omistaa omalla työllään ansaitsemansa Mersun. Viherpunikkien suosikkiauto on "ekoystävällinen" Moskvitsh Elite ja kirjoina kunniapaikalla Karl Marxin kootut selityksineen ja Marxin koottujen vieressä Kelan tukihakemuslomakkeet.
Tuo perussuomalaisten haukkuminen alkaa mennä jo sairaalloiseksi, hankkiutuisit ajoissa hoitoon ja jos ei ole varaa niin yritä vaikka keskustella jonkun järkevän ihmisen kanssa.
Missä kohtaa kommentissa viitattiin perussuomalaisiin?
Ethän vaan ole luulosairas?
Mielestäni aika selkeästi tässä viitattiin perussuomalaisiin??
"Peräkamarissa ei ole kuin sisäsiittoinen köyhä persu. Huono tavoite sekin. Ei ainakaan rikkaus."
Niinhän tuossa viitattiin. Viherpunikkien lukutaito on heikonpuoleinen tai suorastaan olematon.
Mutta viittaus perussuomalaisiin? Missä se oli?
Onko käsityskykysi itsestäsi "nokkela"? Pahoitteluni, pieleen meni.
Googleta vaikkapa sana synonyymi niin pääset lähelle. Tosin persu ei ole erisnimi vaan pikemminkin lempinimi, jota yleisesti käytetään ilmaisemaan puoluetta.
Tämän sitä saa, kun jättää koulut kesken ja jää sinne peräkammariin.
Kyllä se on rikkaus halpa- ja pätkätyönantajille.
Muslimeita ei juuri kiinnosta työnteko.
Onneksi paperittomien korvaukset vähenevät:
https://theworldnews.net/fi-news/sairaanhoito-kela-tarkensi-linjaansa-valtio-ei-maksa-paperittomien-koronahoitoa
Monikulttuurisuus ei ole toiminut missään pelkkää utopiaa?
Riippuu siitäkin mitä sakkia maahan tulee.
Monikulttuurisuudesta on parempikin esimerkki Syyria.
Monikulttuuriruuden rikkaudesta Halonen höpelehti.
Monikulttuurisuus ei toimi missään
Toimii...suvakin fantasioissa....niissä ihmiset kelluu vaaleanpunaisissa pilvissä sateenkaaren värit silmissään.
Monikulturismin perustana on kansalliskulttuurin tuhoaminen.
Äänestin PerusSuomalaisia, enkä ihaile Venäjää, en Saksaa, enkä Trumpin USA:ta. Isä taisteli kovissa paikoissa jatkosodassa, eikä puhunut sodasta vapaaehtoisesti mitään. Ostin tienaamillani rahoilla ilmakiväärin ja näin isän ilmeestä, ettei oikein tykännyt, mutta ei sanonut mitään.
Tunnen monia maahanmuuttajia, joista monet Lähi-Idästä tulleet ovat mukavia, mutta he eivät halua muuttaa tapojaan meidän mukaisiksi.
Miesten tavat on lähempänä jotain lestadiolaisuutta, jossa miesten ja naisten eroa halutaan vaalia.
Minä olen aina tulkinnut rikkauden" ironiana. Mutta on kun ihmisistä suurin osa on tyhmiä, niin siitä on tullut samantapainen ideologinen uskomus kuin tasa-arvosta.
Niin miksi vihervasurisuvakki femakot ei voi hyväksyä sitä että suurin osa suomalaisista haluaa olla kristittyjä suomalaisia suomessa eivätkä anna meidän olla rauhassa suvivirttä veisaamassa koulun päättäjäisissä ja KIRKOSSA kera Jumalanpalveluksen vaan rasistisesti lynkkaavat aidot suomalaiset kristityt ja väkivalloin julistavat islamia ja suosivat vain keenereitä ja mähälemeitä ? Suvakit on terroristeja ja suurimpia rasisteja.
Feministit ovat haitta Suomelle.
Feminismi on hyvinvointiyhteiskunnan loinen, joka pyrkii imemään itselleen yhä enemmän yhteiskunnan yhteisiä verovaroja samalla vieden varoja yhteiskunnan muilta tärkeämmiltä kehittämiskohteilta.
Miten pahimmat rasistit ilkeävät vetää uskonnon mukaan natsistiseen manifestiinsä? Ei Jeesus erotellut ihmisiä.
Niin, monikulttuurisuus edellyttää että olisi monia kulttuureita. Ihan mitkä tahansa tavat/vaistot eivät ole kulttuuria vaan muistuttaa kulttuurin puuttumiststa.
Tuntuu, että näillä nk. "suvaitsevaisilla" on huomattavasti suurempi kiire ja hätä muuttaa Suomea sopivammaksi tänne tulleille kuin kotouttaa heitä Suomen tapoihin ja lakeihin.
"suvaitsevainen" > tuhoavainen > pilaavainen > raunioittavainen > romuttavainen > rappiottavainen.
Sinä sen sanoit.
Tai no, lievennetään hieman kommenttia. Islam voidaan pitää rajoitetulla alueella eristyksissä kuten joku Ebola. Emme saa sitä tuhottua eikä se meille kuulu, kunhan eivät tule tänne naisia pahoinpitelemään.
Japani on hyvä esimerkki. Siellä eivät muslimit hillu!
Eikä pitäisi täälläkään!
Eikä Unkarissa.
Islamissa on "haitallisena vieraana lajina" se ominaisuus, että se pyrkii tuhoamaan alkuperäiset kulttuurit ja syrjäyttämään ne omallaan. Eli ei se edes ole monikulttuurisuuden edistämistä.
Islam ei kuulu Suomeen!
Koko sana "rikkaus" tuossa yhteydessä on viherkommareiden propagandaa! Oikeasti kyseessä on hirvittävä maan köyhdyttäminen!
Jopa 4,3 miljardia euroa vuodessa niihin kuluu! Eikä mitään saada tilalle, paitsi rikoksia, terrorismia, turvattomuutta ja raiskauksia!
Vihervasemmisto on terroristeja.
Islam on maailman Täystuho.He eivät omissa maissaan hyväksy monikulttuurisuutta,
vaan muilta kultttuureilta katkotaan kaulat.Miksi siis meidän pitäisi hyväksyä
tuollainen uskontokulttuuri tuhoamaan isänmaamme jaa kulttuurimme.
Suomi kuuluu suomalaissille ja meidän kulttuurimme perustuu kriistiinuskoon.
Johon me ollemme tyytyväisiä,emmekä tarvitse täystuhoa maahamme.
Samaa mieltä. Ihme juttu, että jotkut eivät ole. Kuinka tyhmiä ja itsetuhoisia ihmiset oikein ovat maailmaa syleillessään?
Eihän se ole rikkaus kun ei saa olla eri mieltä asioista. Tämä niinsanottu monikulttuurisuus tarkoittaa oikeasti juuri tätä, eli monokulttuurisuutta.
Onhan ne piruuksiaan tekemään hyvinkin monikulttuurisia. Eihän Suomalainenkaan kotiutuisi hevillä hurpulapäiden maahan kansalaiseksi. Eihän mustalaisetkaan suomalaistu. Rikastuttavatko? Kaikki ovat aivan omaa ryhmäänsä. Tappeluja keskenään ovat hyvinkin ahkeria aiheuttamaan. Poliisi resursseja tarvittaisiin lisää.