Onko todisteita jumalista?

Koska Jumalasta ei saatu todisteita, kysytään nyt onko jumalista todisteita?
569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Koronavirusta on sanottu Jumalan lähettämäksi vitsaukseksi.

Äänestä
  • Korona on evoluution tulos, sitä se teettää kun vajakeilla täytetään maa.

    Äänestä

Monijumalaiset eivät kirjoittele täällä, mutta ehkä he sentään yrittäisivät todistaa jotakin eivätkä lähtisi syyttelylinjalle?

Äänestä

Ei ole.

Äänestä

On kuitenkin selvää, että JOS maailma olisi luotu, siinä olisi loogisempaa että siinä on ollut useita suunnittelijoita ja toteuttajia. Eihän luonnossakaan mikään asia esiinny yksittäisinä erillisinä tekijöinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koska Jumalasta ei saatu todisteita, kysytään nyt onko jumalista todisteita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu