Tartuttajahoitajat eivat enää tartuta kaikkein sairaimpia vanhuksia ja ryntäile osastoilta toisille levittämassä viirusta kaikkiin.
Kuolleisuusprosentti on koronassa tippunut Suomessa nollaan
19
57
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa tapahtuu ympari maailmaa......Tartuttajahoitajat alkavat viimein oppia tavoille .
Viruslinkosairaaloita, joita alussa oli enemmän ei enää juuri esiinny. - Anonyymi
Kun tulee rokote, niin sen kustannuket on minusta otettava pois hoitajien palkoista, he tyrivät alussa tosi pahasti.
Ihan anteeksi antamatonta touhua.
Päästaa nyt virus vanhainkoteihin ja laitoksiin, että yli kasikymppiset ja monisairaat, jotka jo ovat heidan hoivassaan ja hoidossaan kuolevat. - Anonyymi
Mitä onko hoitajat saaneet jo turvavälineitä: maskeja ja suojapukuja?
- Anonyymi
Olisi voitu testata paremmin, ja jos nuhaa, niin jääda vain kotiin. Toisilla koronasta on vain pienta nuhaa oireena.
- Anonyymi
K-kauppa tuo kuulemma ensi viikolla myyntiin 1 euron kappale maksavat 88% suodattavat maskit. Prismoissa on jo Aasialaisia maskeja saatavissa 5kpl/8 euroa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisi voitu testata paremmin, ja jos nuhaa, niin jääda vain kotiin. Toisilla koronasta on vain pienta nuhaa oireena.
Espanjassa hoitajat toimivat noin. Kaikki hoitajat jäivät hoitolaitoksesta kotiin ja vanhukset kuolivat siellä yksin koronaan.
- Anonyymi
Sepä se. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006516576.html
Kenen on kunnia. No pins. - Anonyymi
Epidemiaa on tosiaan ollut myos sairaaloissa, eika vain hoivakodeissa, Jorvin sairaalassa muistaakseni ainakin.
Ja juuri näistä paikoistahan ne suurimmat ongelmat sitten seurasivat!
No pins!- Anonyymi
Nytkin on Helsingissä kahdessa sairaalassa koronatartuntoja (Suursuo ja Laakso).
- Anonyymi
Ei kuolleisuusprosentti vaan tartunnat. Kuolleisuus tippuu tietenkin kun tartuntojen määrät laskevat. Pitää vain toivoa ettei 11 päivän koulu ennen kesälomia, ulkomaan työiikenne, sekä 1.6. avattavat ravintolat terasseineen räjäytä tartuntoja. Senaatintorille suunniteltu Helsingin pormestari Jan Vapaavuoren jättiterassi on yksi riskialue toteutessaan.
- Anonyymi
Kuolleisuusprosentti on nollassa, ei suinkaan tartunnat.
- Anonyymi
Jo ravintoloitsijoiden "lupaama" jättiterassi avataan Lasipalatsille Helsingissä kuun vaihteessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jo ravintoloitsijoiden "lupaama" jättiterassi avataan Lasipalatsille Helsingissä kuun vaihteessa.
Koronakuolleisuus on laskenut nyt nollaan, koska hallitus ja STM ovat määrätietoisesti työskennelleet mm. apteekkarin ansiotason laskun ja sukupuolineutraalin sotu-tunnuksen puolesta kaikkia sairauksien kustannuksella tapahtuvaa rikastumista vastaan.
Arvo Ylppö kehitti neuvolajärjestelmän, jolla lapsikuolleisuus saatiin Suomessa laskemaan. Tämä tapahtui porvarillisessa Suomessa ja Ylppö oli rikas porvari ollen mm. Lääketehdas Orionin suuromistaja.
Nyt hallitusessa on tämän riistäjien järjestelmän korjaustyö alkamassa.
Valtiotieteen maisterit ja uskolliset demarit ministerinä, STM:n kansliapäällikkönä ja pienempinä kansanterveystyön suurvirkailijoina korjaavat tämän riistäjä Arvo Ylpön virheen.
Ylppö oli lääkäri, joten häneltä puuttui muun lisäksi myös kokonaisvaltainen näkemys.
Nyt tulee näkemystä, kun pressakin saatiin edistyksen keskisormen näyttämisellä vex kuvioista.
Ylppö oli riistäjäporvari.
Varmaan sieltä ajalta jo juontaa, että sosialidemokraattisen tieteellisen tutkimuksen mukaan vähäosaisten kuolemansairaat syöpälapset pääsevät hitaammin hoitoon kuin hyväosaisten syöpälapset. - Anonyymi
Viiteen viimeiseen päivään vain kahdeksan kuollutta, kun kuolleisuus oli pahimmillaan (paria tilastoinnista johtuvaa huippua lukuunottamatta) 5 - 10 päivässä. Samalla uusien tapausten määrä on laskenut murto-osaan. Tilanne näyttää melkoisen hyvältä.
- Anonyymi
Aivelon valeagenda yrittää piilottaa tartuttajahoitajat Aivelo suosii tartuttajahoitajaa.....
Lainaus:
"Aivelolle myönteinen uutinen Ruotsin tuoreista tiedoista on se, että pääsiäisestä lähtien kuolinmäärät ovat laskeneet.
– Mikä tarkoittaa sitä, että viruksen leviäminen on hidastunut. Se on positiivinen viesti siitä, että aika kevyillä toimilla voidaan hidastaa tautia."
Aivelo valehtelee....!
Ruotsissa kuolemantapaukset ovat tulleet jyrkasti alas, mutta samalla todeteujen tartuntojen määrä ei niinkään paljon.
Ilmio on sama Suomessa koska Suomessa ei ole edes sitä yhtä menehtynyttä, ei eilen eikä tänään.
Se johtuu siita, etta:Tartuttavat hoitajat eivät enää ryntäile hoitamiensa vanhusten luo tuomaan tautia. Jotakin on siis opittu!
Tartuttajahoitajat ovat oppineet virheistään, ovatko?
Olisi tarpeen?- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Linkki Valhe-uutiseen
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006516764.htmlEnsin tartuttaa, ja sitten kuitenkin hoitaa.
Ihan OK, mutta pitää tunnustaa se Tartuttaminen kanssa! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Linkki Valhe-uutiseen
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006516764.htmlMikä tuosta teki valheuutisen?
- Anonyymi
Yli 60 prosenttiakin näistä on tapahtunut hoivakodeissa, ja siihen lisäksi sairaalaat, joissa virus on levinnyt ympäriinsä. Niin miten tämän kanssa nyt sitten todella on.
Onko noi lääkärit ja tutkijat sillai hiukan ns. oma lehmä ojassa???
Jos siellä lehmä on??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447786
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/774984Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593859Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu803797- 983559
- 553193
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod723166Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint342568IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2112202- 521678