Nuuksion älämölöt

Luonnonrauahasta ei enää tietoakaan kun kuspäät vallanneet tämänkin paikan.
477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mene toiseen paikkaan, älä tänne tule valittamaan.

Äänestä

Afrikan ja Lähi-Idän väkeä ei luontomatkailut kiinnosta. Niitä mustia ja hiekanvärisiä ei Nuuksiossa näe oikein lainkaan.

Sen sijaan kiinalaisia, japanilaisia, intialaisia, niitä oli tuolla viime syksynä todella paljon. Ne ovat kuitenkin siistiä väkeä, eivät ne möykkää eivätkö roskaa ympäristöä.

Äänestä

Siel on taas joku bodom bodomilla valtiollinen huumerikollisuusporukka, siis poliisi, pamauttanut jonkun psykoosiin. Tais tulla melkein raatoja ... jysähtänyt omille silmille.

T: Hyödytön.
Valtion tapana ollut huumata porukkaa jo iät ja ajat.

Äänestä

bodomin rannalla kaunista kun puut koristeltu uffin laatikoista kerätyillä vaatteilla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Luonnonrauahasta ei enää tietoakaan kun kuspäät vallanneet tämänkin paikan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu