Kaksinaamaisella mädättäjäpersulla ei ole logiikkaa..toisaalla kun mädättäjäpersu vaatii koronatajoituksien purkua kun rajoitukset tulevat kalliiksi velan takia ,hallituksen purettua rajoituksia,nuo mädättäjäpersut syyllistävät hallitusta vanhusten uhraamisesta!!!!!!!!!
Mädättäjäpersun logiikka
Anonyymi
30<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Miksi vasurimädättäjä-islamofiili valehtelet taas?
https://yle.fi/uutiset/3-11363597?fbclid=IwAR1LC-O6kABTvceMGf8rm5rmf7EK9hB4JXmn6Ig_ng2hPqmt5c0WpAeG49M&utm_campaign=yleuutiset&utm_medium=social&utm_source=facebook
Miksi ap valehtelet?
Halla-aho: "Meidän mielestämme tukahduttamispolitiikkaa pitäisi toteuttaa, ja olemme olleet alusta lähtien sitä mieltä, että tartunnat pitää painaa nollaan. Tai mahdollisimman lähelle nollaa."
- YLE
Suomen persut on vitsi Kai te nyt jo muutkin olette tämän huomanneet? Joka päivä on kun lukee Hillo-ahon perseiden toilauksia...!!!!!
Entinen persu sen hyvin sanoi: Persut osaavat vain vastustaa kaikkea, mutta mitään vastausta niillä ei ole mihinkään ongelmaan kuin ainoastaan maahanmuutosta öyhöttäminen.
Osuit naulan kantaan,takarivistä on helppo huudella ilman vastuuta
Mädättäjä-Orpo nuoli laajasti haloslaisten perseen sosdemia tukemalla eduskunnassa Eduskunta päätti tänään hallituksen ja kokoomuksen äänin, että Suomen takausvastuut euroalueelle kasvavat erinäisten tukipakettien myötä jopa kahdella miljardilla eurolla. Perussuomalaiset vastusti esityksiä ja vaati, ettei Suomi lähde pelastamaan euroa ja pankkeja erittäin riskialttiilla paketeilla.
Näistä ei ole mitään hyötyä Suomelle, koska Suomi saa lainaa halvemmalla markkinoilta kuin tästä tulevasta lainavälineestä. Suomen kansalaisten tehtävänä on siis vain taata velkaa, jolla käytännössä pelastetaan vastuuttomasti toimineita maita ja pankkeja,
perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtaja Ville Tavio toteaa. – Me käyttäisimme vähät varat kansamme hyvinvointiin. Valitettavasti vihervasemmistohallitus – kokoomuksen tuella – on valmis pelastamaan euroa koronan varjolla luotujen pakettien kautta ja näin kasvattaa veronmaksajien taakkaa.
Eiköhän tämä rahan nakkelu lakkaa, kun ymmärretään, että jos sitä halutaan jatkaa, niin silloin pitää heittää noin 80 miljardia euroa muiden pelastamiseksi.
Suomea ei tule kukaan pelastamaan. Se on ainoa mihin voi luottaa.
Pelastaminen luo tumpelointia ja selvä yriteliäisyys on silloin turhasta
- miksi suomi lahjoitetaan meiltä pois
"Persuilta on turha odottaa demokratiaa ja kansalaisoikeuksia. Niitä ei siellä ole." Näin kertoo kaiken persujen mädätyksen huippupaikalta ja hyvin läheltä nähnyt entinen persu. Hyvin synkkä näkemys entisestä yhden asian puolueestaan ja sen synkistä päämääristä. Selvä varoitus joka jokaisen persumielisenkin pitäisi ottaa tosissaan ja painaa kalloonsa.
https://www.apu.fi/artikkelit/jari-lindstrom-persujen-ryhmassa-on-turha-puhua-kansalaisoikeuksista-niita-ei-ole-on-vain-valkoihoisen-suomalaisen-oikeuksia
Hyvä ulostulo!
Peukku👍
Aloittaja puhuu puuta heinää kuten vasurit yleensä. Persut nimenomaan vaativat ettei lievennetä rajoituksia. He kannattavat tukahduttamistaktiikkaa.
Mitä persut mahtaa mädättää? Entisiä hyviä, elämää suojeleviä arvojako? Ei suinkaan. Persut kannattaa että mies on mies, ja nainen on nainen.
Kyllä ne mädättäjät löytyvät vihervassuista. Heillä kulttuurimarxistinen aate käskee kannattamaan yhtä sun toista hulluutta.
Tiedätkö aloittaja mitä mädätys tarkoittaa? Se tarkoittaa juuri näiden entisten kristillisten elämää suojelevien arvojen tuhoamista.
Koti uskonto isänmaa. Nämä punikit haluaa tuhota. Nämä ovat elämää suojelevia arvoja.
Populistiset persut ajelee koko ajan vähintään kaksilla rattailla. Niin se vain on.
Mätä persealoittaja heräsi taas ryyppyputkestaan.
Mädättäjä persu ei näe totuutta
Korona paljasti ettei persuja kiinnosta suomalaisten etu eikä yhtenäisyys. Niitä kiinnostaa vaan vain oma etu ja valtaan pääsy hinnalla millä hyvänsä. Se on pahimman luokan mädätystä jos jokin.
Persun logiikkana koronan aikana on ollut vaatia samaan aikaan sekä kiristyksiä että löysennyksiä rajoituksiin. Samoin ne on vaatineet tukia valtiolta yrityksille ja samaan aikaan kuitenkin itkeneet kun tukia annetaan ja valtio velkaantuu ja verot nousee. Ei näistä takkiaan koko ajan kääntävistä venkuloista kukaan ota selvää mitä ne lopulta haluaa muuta kuin päästä hillotolpalle ja valtaan. Populistista äänestäjien kusetusta kaikki huutelu vain.
Myös korona mädättää ja siitähän mädättäjä tykkää.
Persut öyhöttävät vain mamuista. Mamut ovat vastaus joka asiaan.
Missä te vassarit lataatte puhelimet. Sielhän Malminkartanon kivinavetan lähellä on kirjasto. Vai mistä te sukupuolettomat huumehörhöt lataatte luurit . Läppäreitä noin vähä- älliset ei osaa käynnistää
Logiikka ja persut? Persujen mölinässä muka jotain logiikkaa? Ihan turha toivo.
Persut ovat haittalaji suomessa
Lokiikka on siinä että jos persuja olisi kuunneltu mitään rajoitteita ei olisi tarvittu?
Persut, pelkkää passsskaa vuodesta -95
Olisit nyt hyyssääjäharakka erittäin tyytyväinen, kun matuja lappaa enemmän joka räppänästä, kuin ulos menee, niinkuin ootte halunneetkin. Näkee selvästi, että ootte kääntäneet takkinne, kun haluatte lisää kannatusta. Voin sanoa, ettei onnistu, sillä olette todella pahasti myöhässä.
Jälkiviisaus ei auta, kun teillä on paskat laskeessa.
Myös takinkääntöjen ylivoimainen maailmanennätys on persujen hallussa. Ja pysyy.