Kirkonkylän Krannilan alueen asukasmäärä lisääntyy. Me asukkaat toivomme Lidlin kirkonkylään.
Lidl kirkonkylään
8
141
Vastaukset
- Anonyymi
"Lidl ei rakennakaan myymälää Kirkonkylälle
– "Tontti on liian kallis" Lidl vetäytyy Nurmijärven Kirkonkylän myymälä hankkeesta, tiedottaa Nurmijärven kunta. ...
Yhtiö ei ole valmis maksamaan tontista kunnan teettämien kahden hinta-arviolausunnon mukaista alinta hintaa, joka on 750 000 euroa. "
Ja tontti oli lähes puolet kalliimpi kuin Rajamäellä kauppapaikaksi myyty. Kiittäkää kunnan päättäjiä, nehän eivät välitä siitä mitä yksittäiset kuntalaiset haluaa.
Ei tullut sitä Prismaakaan Klaukkalaan ja saas nähdä puretaanko vanha S-Market Klaukkalasta ja rakennetaan uusi. Soitellen tässä kunnassa mennään "sotaan" ja mistään ei tule mitään.
https://www.nurmijarvenuutiset.fi/paikalliset/1673238 - Anonyymi
Uudet suunnitelmat on että rakennetaan alkuperäisen suunnitelman mukaisesti.
- Anonyymi
- Keskuksen asukasluku:
alkaen 5 000
- Vaikutusalueen asukasluku:
alkaen 15 000
- Rakennetut tai rakentamattomat tontit:
alkaen 6 000 m²
- Myyntialat:
1 000 m² - 1 400 m²
- Asiakasparkkipaikat:
alkaen 120 maan tasalla
Ei kyllä ole misään vahvistettu, että rakentaisi Nurmijärven keskustaan. Taitaa enemmänkin käydä kuten Prismalle.
- Anonyymi
Mieluummin Prisma siihen alun perin Lidlille tarkoitetulle tontille.
- Anonyymi
On teillä siellä kirkonkylällä utopistisia kuvitelmia. Ei tullut Prismaa Kivistön, ei Klaukkala saa n, miksi tulisi tuppukyläån.
Viitsisitkö lukea Hokin sivuilta määritelmä, mihin Prismoja rakennetaan. Hyvä kun siellä on edes S-market. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On teillä siellä kirkonkylällä utopistisia kuvitelmia. Ei tullut Prismaa Kivistön, ei Klaukkala saa n, miksi tulisi tuppukyläån.
Viitsisitkö lukea Hokin sivuilta määritelmä, mihin Prismoja rakennetaan. Hyvä kun siellä on edes S-market.Tämä oli mielipide. Kai mielipiteen saa esittää? Mieluummin Prisma kuin Lidl.
- Anonyymi
Nyt tuo on varmistunut. Kaupanpäällisiksi tulee tulee Tokmanni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4676644Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1973967Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112543Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit262070Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko1411483Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?791356- 681186
Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te851173- 631115
- 471085