Ehkä syvemmältäkin.
Epäonnistunut agenda, joka maksaa vielä paljon verta ja kyyneliä.
Globalisaatio on pyllystä
10
145
Vastaukset 10
- Anonyymi
Aasialaisille idea on kannattanut kun taas länsimaalaisilta on kadonnut duunarityö ja tekniikka kopioitu Kiinan tehtaissa. Rikkaat ja omistava taho kerää voitot sillä välin kun keskiluokka taistelee työkkärin ja kelan kanssa.
Roskapönttöön koko globalisaatio joka hyödyttää suomea tuskin ollenkaan.
Pisteet aloituspostin kirjoittajalle- Anonyymi
Älä valehtele, olen suomen porvari johtaja kansan syvä rivi, mutta silti joutuu turvautumaan kelaan. En koskaan ole keskiluokkaa yhdessä muiden luusereiden kanssa, vaikka armeijassa jouduin viettämään keskiluokka luusereiden kanssa aikaa "pakon vuoksi" ja jotta näkisi miten hommat siellä toimii.
- Anonyymi
Ei idea ole aasia kantanut suuria joukkoja vaan valtaa pitäävä eliittiä. Sama kuin muualla vain muutamat uus rikkaat ja vanhat länsimaailman rikkaat rikastuu hikipajojen köyhien kustannuksella ja samalla nämä nyky orjat polkee muiden maiden buunarit alas markkinoilta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei idea ole aasia kantanut suuria joukkoja vaan valtaa pitäävä eliittiä. Sama kuin muualla vain muutamat uus rikkaat ja vanhat länsimaailman rikkaat rikastuu hikipajojen köyhien kustannuksella ja samalla nämä nyky orjat polkee muiden maiden buunarit alas markkinoilta.
Niin mutta keskiluokka eli liian leveästi ottamatta huomioon 2007 romahduksen jonka olisi pitänyt laskea tulo ja elämisen tasoa jo silloin välittömästi. Tämä kölläytys sotki silloin maailman markkinat ja sosiaaliluokat aivan liian pahasti. Pikapalautus voi olla brutaalikin (henkisesti), jos on tottunut porvari elintasoon..
Tietysti panostamalla paikallisiin tuottajiin ja lähimyyjiin olisi voinut pelastaa paljon omavaraisuudella, mutta ajatuksilleni joita esitin 10v sitten lähinnä naurettiin ja kerrottiin kaiken tulevan kiinasta ja euroopasta puoli-ilmaiseksi.
Kukaan taas ei voi kontrolloida kiinan ja intia väestömäärien kasvua (ihminen).
- Anonyymi
Maapalloitumisessa on syytä olla tarkempi. etenkin muslimienemmistöisissä maissa asuu neliökilometrillä liikaa väkeä. Tässä asuu taudin leviämisen siemen.
- Anonyymi
Tämä nykyinen meno hyödyntää, vaan jo valmiiksi rikkaita ja he vaan rikastuvat koko ajan lisää muu porukka köyhtyy vaan lisää ja lisää. Maailma alkaa olla kohta kuin 1700 luvulla kreivit ja paroonit ja muu aateli on vaan nykyään, raharikkaat hyvin monesti ex aatelia.
- Anonyymi
Eroon EU:sta .Uusi kansanäänestys
kansalaisaloite - Anonyymi
Globalisaatio on onnistunut agenda.
Niiden toimesta, joiden tavoitteena on 90% väestökato. - Anonyymi
Giobalisaatio on parasta kehitysapua. Normimuotoinen kehitysavun jakaminen on lopetettava, se ei ole tuottanut tuloksia, kuin kehitysaputehtävissä oleville uusille "siirtomaaherroille". On maita johon sitä on jaettu puolivuosisataa, ja maat ovat siitä riippuvaisia, ilman mitään tulosvastuuta. Sodat ja korruptio tuhoavat senkin vähän edistyksen mitä on orastamassa.
- Anonyymi
Onneksi globalistit polttivat pahasti näppinsä USA:n vaalien manipuloinnissa. Viitisen Länsimaata ja Kiina jäivät kiinni äänestyskoneiden manipuloinnista. Kun äänivyöry Trumpille oli liian suuri, ne joutuivat ottamaan kuolleet, lapset ja osavaltioiden ulkopuoliset mukaan ääntenlaskentaan, Ääniähän annettiin enemmän kuin rekistyneitä äänestäjiä on maassa. Samalla paljastui oikeuslaitoksen korruptio, kun se tarkastellut ollenkaan noita väärennyksiä. Joe ehkä nimitetään, mutta ei pitkäksi aikaa. Mellakoita on tiedossa. Floridasta takavarikoitiin ohjuskontti, joka oli eksynyt väärään paikkaan. Tutkimuksissa löydettiin lisää aseita. Merikontteja, jotka sisältävät ohjuspattereita (Stalinin urut) ja jotka voidaan laukaista sateliittien kautta. Hmm onko tunnistettu uhka? Kun tämä sotku selvitetään lähi viikkoina, niin globalistit saavat niin vakavan iskun, että tuskin toipuvat siitä vuosikymmeniin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri591591- 931028
Koska tulet minulle näkyväksi
Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi44787Nainen, olet ihanin maan päällä
Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa40770Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven
Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviilipoliisiauton oven Mies kuvasi keskiviikkoiltana bus280743- 46692
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,255684- 50613
" Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?
Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied77579Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l113567