Muistakaa taas

Ei saa antaa pelolle valtaa.
Espoossakaan.
22<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

leviää se vaikka mitä huuhaita meinataan ja kiviä lentää
- pitäkääs etäisyyttä noihin

Äänestä

KELAn työmiehet oli lähdössä louhintahommiin 😎

Äänestä

Espoo on Suomen Jööttepori.

Äänestä

Aina kun joku antaa neuvon että ei saa antaa pelolle valtaa niin siitä saa lähinnä käsityksen että sellaiset joiden toimintaa ei saa arvostella olleet asialla ja tehneet jotain, vaikka nytkään ei viestistä selviä mitä.

Äänestä

Etnistä värinää ?

Äänestä
  • Kuulemma oli allah kaveri onko perää?

    Äänestä

Kaikki te käytätte sellaista salakieltä, että tavallinen ihminen ei enää pysy kärryillä että mistä tässäkin nyt on oikein ollut kyse.

Puhukaa siis kiertelemättä ja suoraan!! Sanokaa että onko tässä ollut kyse rikastuksesta, niin taviskansalainenkin ymmärtää.

Äänestä
  • " Kaikki te käytätte sellaista salakieltä, että tavallinen ihminen ei enää pysy kärryillä että mistä tässäkin nyt on oikein ollut kyse.

    Puhukaa siis kiertelemättä ja suoraan!! Sanokaa että onko tässä ollut kyse rikastuksesta, niin taviskansalainenkin ymmärtää. "

    Kyseessä on ihan normi politiikan kieltä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    " Kaikki te käytätte sellaista salakieltä, että tavallinen ihminen ei enää pysy kärryillä että mistä tässäkin nyt on oikein ollut kyse.

    Puhukaa siis kiertelemättä ja suoraan!! Sanokaa että onko tässä ollut kyse rikastuksesta, niin taviskansalainenkin ymmärtää. "

    Kyseessä on ihan normi politiikan kieltä.

    Myös 'rikastus' kuuluu samaan normipolitiikan kieleen. Sen sanan käyttämisestä voi tulla Facebook-bannit, kuten kunniakansalaisestakin.

    Äänestä

  • Suomessa kaikki on yksittäistapauksia, joukkoraiskauksetkin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suomessa kaikki on yksittäistapauksia, joukkoraiskauksetkin.

    Minun mielestäni joukkoraiskaus voi olla yksittäustapaus ellei se toistu. Perustelen, ettei kolaritapauskaan ole esim. 50 kolaria, vaikka jokseenkin täysi bussi ajaa ojaan.

    Äänestä

Iltalehden "uutisessa" vilahtelevat asukkaiden nimet ei oikein kuulosta kotoperäiseltä. Ellei esim. tuo Vicky ole Virve Rosti? Sitten siinä oli mr tai ms Xu, joka ei tiennyt naapuristaan mitään. Kuvassa konnan postiluukun nimi oli sumennettu. Liekö sitten ollut esim. Hörmönen?

Äänestä
  • Koko talohan on lähes muslimeita tåäysi

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Koko talohan on lähes muslimeita tåäysi

    Mutta kuka ne opetti käyttämään länsimaisia räjähteitä?

    Tästä tulee varmasti myöhemmin vielä langettava päätös, suomalaisille kantiksille.

    Suomalaisten heikosti kotouttamat muslimit luulivat rakennustyömaalta hakemiaan tuotteita vaarattomiksi ilotulitteiksi.
    EIT tuomitsee Suomen.

    Äänestä

No mitä nyt taas pitää pelätä ?
Piruako ?
Eniten minua hirvittää, minkälaiset verot suomen kommunisti hallitus iskee maksettavaksi. Tämä corona lasku tulee olemaan saatanallinen.
Niin että, ryhtykääpä kaivamaan kuvetta. Kuten ennen sanottiin.

Äänestä
  • ja tuokin on ek;n ja kokoomuksen mielestä liian vähän

    Äänestä

Kyseessä oli ihan kantasuomalainen mies, joka oli saanut asunnosta häädön vuokrarästien takia. Ei tästä jäänyt öyhöttäjille mitään käteen.

Äänestä
  • Kaikkihan ne on kantasuomalaisia, heti kun suomen kamaralle astuvat.😁

    Äänestä

Muistakaa ketä pitää äänestää jotta matuongelma ei pahenisi !!

Äänestä
  • Ei ne ongelmat sillä häviä, että sä äänestät jotain soini-halla-ahoja. Jokin purkkaratkaisu niiltä toki tulisi, mutta tilalle lukematon määrä muita ongelmia.

    Äänestä

  • Pk-seutu on jo menetetty tapaus. Ainoa millä voi äänestää, on omat jalat. Mitä kauemmaksi muutat pk-seudusta, sitä vähemmän joudut katselemaan vetelehtijöitä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei saa antaa pelolle valtaa.
Espoossakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu